Людина могла "перепрофілювати" ключову область мозку, коли навчилася читати - вчені

Людина могла "перепрофілювати" ключову область мозку, коли навчилася читати - вчені

unsplash.com

Вчені провели дослідження, спостерігаючи за мозком макак-резусів.

Нове дослідження показує, що люди, можливо, "переробили" ключову область мозку, щоб допомогти собі почати розуміти написані слова.

Про це пише Science Alert.

В ході випробувань на макак-резусах вчені продемонстрували, що область, яка називається нижньою скроневою (ІТ) корою головного мозку приматів, здатна надати важливу інформацію, яка потрібна для перетворення ланцюжків букв в щось більш значуще.

Ця нейронна поведінка передбачає, що замість того, щоб розвивати нові області мозку спеціально для читання, люди могли перепрофілювати область мозку, розвиваючи водночас здатність розпізнавати слова в міру їхнього написання.

Ідея перебудови мозку для обробки написаних слів пропонувалася і раніше. ДіКарло і його колеги раніше досліджували роль ІТ-кори головного мозку в реакції на об'єкти, включно з  обличчями, за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії.

У нових експериментах дослідники спостерігали близько 500 різних ділянок нервової системи за допомогою імплантованих електродів, оскільки тваринам було показано близько 2000 слів і не слів. Ці дані вводилися в комп'ютерну модель, яка називається лінійним класифікатором, яку потім навчали використовувати виміряну активність, щоб робити розумні припущення про природу кожного рядка букв.

Ефективність цієї методології полягає в тому, що вам не потрібно навчати тварин чогось. Ви просто записуєте ці моделі нейронної активності, коли показуєте зображення перед твариною.

нейробіолог Ріші Раджалінгхам з Массачусетського технологічного інституту

Модель показала, що активність мозку дійсно здатна надавати інформацію, яка може знадобитися примату для виконання орфографічних завдань, включаючи інтерпретацію зображень, щоб розрізняти слова і не слова. Фактично, лінійний класифікатор може використовувати цей нейронний вихід, щоб визначити цю різницю з точністю близько 70 відсотків.

Примати, що не належать до людиноподібних, зокрема макаки, ​​демонструють багато в чому таку ж поведінку мозку, і дослідження показують, що немає великої різниці між тим, як ці мавпи бачать слова, і тим, як це робить людина.

Дослідження також підтримує ідею про те, що люди взяли розвинені механізми нижньої скроневої кори, а потім перепрофілювали їх, щоб правильно розуміти слова і символи - хоча для того, щоб дізнатися напевно, будуть потрібні додаткові дослідження.

Ці результати показують, що ІТ-кора нетренованих приматів може слугувати попередником орфографічної обробки, припускаючи, що придбання навичок читання у людей залежить від повторного використання мозкової мережі, створеної для інших зорових функцій.

сказали дослідники

Нагадаємо, доцент кафедри біомедичної інженерії в університеті штату Юта Ян Кубанек разом із командою використовували ультразвукові хвилі з метою контролю мозку мавп. 

Наступна публікація