Людська мова залежить не від генів, а від культури

Нові досліждення показали, що людська мова розвивається не за законами генетики, а за законами культури.


Людська мова розвивається за законами культури, а не генетики, свідчить дослідження професора Лондонського коледжу-університету Ніка Четера, опубліковане в американському журналі "Записки Національної Академії наук".

Спробувавши змоделювати шлях розвитку мовних генів, які повинні були б мінятися разом з мовою, учений прийшов до висновку, що генетична адаптація мови дуже малоімовірна, оскільки в процесі спілкування мова змінюється дуже швидко. Таким чином, біологічний механізм, на якому побудована людська мова, ймовірно, передував появі мови, а не навпаки.

Згідно з явищем, відомим як ефект Болдуіна, особливості, яких організм набуває або розвиває протягом життя, можуть поступово — від покоління до покоління — кодуватися в геномі, тому що організми з сильнішою здатністю до набуття нових характеристик мають перевагу при природному відборі. З часом зовнішня дія, яка призвела до виникнення нової особливості, стає непотрібною, тому що особливість вже генетично закодована і виявляється безвідносно до наявності чи відсутность зовнішньої дії.

"Мова — унікальна людська особливість, — каже Нік Четер. — Але це біологічна чи культурна унікальність? Відповідь на це питання допомогла б нам зрозуміти, що таке бути людиною, які стосунки між генами і культурою. Наше дослідження вирішує парадокс, що лежить у фундаменті теорій про еволюційне походження і генетичну основу людської мови: хоча у нас начебто є генетична схильність до мови, наша мова розвивається набагато швидше, ніж міняються наші гени, тому вони не можуть пристосуватися до постійних мовних змін і визначити наші мовні особливості. Це означає, що людська мова сформована і ведена культурою, а не біологією".

Читайте також:
Вчені знайшли планету-двійника Землі
Сучасні мобільники виявилися надто складними для користувачів
Жіночий мозок не запрограмований на дієти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: