Людство не зможе підкорити інші галактики, якщо не навчиться займатися сексом у космосі

Вчені сумніваються у можливості зачаття при відсутності земного тяжіння. Також небезпеку становить міжзоряна радіація.

Прогноз американського Управління перспективних дослідницьких програм в області оборони (DARPA) про те, що у найближчу сотню років людство може організувати першу справжню міжгалактичну подорож, вчені зустріли зі скептицизмом. Одна з головних причин сумнівів - неможливість сексу в космосі.

Подорож до найближчих зоряних систем навіть на найвищих швидкостях, які людина здатна створити і витримати, займе багато сотень років. Тобто, на космічному кораблі повинні померти і народитися декілька поколінь людей, і завдання репродукції стає ключовим.

"Займатися сексом і народжувати дітей в умовах відсутності гравітації - та це ж справжнє пекло", - говорить біолог Афіна Андреадіс з університету Массачусетса. До того ж вага дитини - це один з найважливіших показників його нормального розвитку як у материнському лоні, так і після появи на світ. Багато вчених сумніваються, що зачаття взагалі можливе при відсутності земного тяжіння.

Принаймні точно відомо одне: навіть місяці перебування в умовах, як, наприклад, на Міжнародній космічній станції, завдають серйозної шкоди людському організму. Атрофуються не тільки м'язи - згубні зміни відбуваються у скелеті.

Звичайно, можна припустити, що за 100 років людство винайде "штучну гравітацію", але поки що це технології дуже далекого майбутнього.

Крім того, небезпеку для людини становить міжзоряна радіація - наслідки її тривалого впливу на організм поки неможливо навіть уявити, не те щоб точно описати. Що вже говорити про народження та розвитку дітей в таких умовах, та ще й з "прицілом" на кілька поколінь. Людину в космосі взагалі вартують безліч небезпек і перешкод, більшість яких невідомі навіть вченим, підсумувала Андреадіс.

Тільки після вирішення всіх цих проблем варто було б поцікавитися, як, власне, людині дістатися до інших галактик. Ракети, здатні "підкинути" нас до Місяця, у даному випадку абсолютно не годяться. Для такої подорожі "буде потрібно більше палива, ніж є у збагненому нами всесвіті", заявив на конференції DARPA фізик Річард Обоузі. Він очолює проект "Ікар", вивчає можливість створення міжзоряного космічного корабля з термоядерним двигуном з метою проектування непілотованої місії.

Якщо ж говорити про альтернативу, то на даний момент можна розглядати тільки фантастичні двигуни на основі термоядерної реакції, яку людство не тільки не навчилося "приборкувати", а й взагалі вивчило далеко не остаточно. Або ж можна теоретизувати на тему двигунів на основі антиматерії, але це поки і зовсім за рамками серйозних наукових досліджень.

Найбільш скептично налаштовані вчені вказують, що людству для початку непогано було б хоча б злітати на Марс - найближчу до Землі і по ряду параметрів схожу з нею планету.

Усвідомити, на що саме "замахнулися" американські вчені, допоможе наступний факт. Найбільш швидкісний об'єкт з коли-небудь створених людиною - космічний зонд Voyager-1, який летить за межі Сонячної системи, знаходиться в дорозі вже 34 роки. За цей час він подолав всього лише 1% відстані до Проксіма Центавра - найближчої до Землі зірки після Сонця.

Читайте також:

Вперше в історії України в космос може полетіти жінка

8 жовтня на Землі очікують "зоряний шторм" - тисячі метеорів на годину

Американська компанія будує першу в світі багаторазову космічну ракету (відео)

NASA запустило в космос два місячних зонда-близнюка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: