Людям подобається робити боляче одне одному

За результатами дослідження, люди такі самі жорстокі, як і 40 років тому.

За результатами соціологічних досліджень, люди готові заподіювати один одному біль, виконуючи накази керівників, пише газета The Times .

У 1961 році Стенлі Мілграм з Єльського університету почав експеримент, учасникам якого сказали, що досвід направлений на дослідження здібностей людини до навчання. Учасників попросили направляти удари електрошоку наростаючої напруги по "учню", що знаходився в сусідній кімнаті.

"Учень", який насправді був актором, спочатку проявляв ознаки дискомфорту, потім кричав від болю, а потім благав експериментатора зупинитися. Після цього він замовкав, прикидаючись мертвим.

Результати дослідження шокували: 82,5% випробовуваних продовжували експеримент, коли "учень" починав кричати від болю при напрузі 150 вольт, а 79% продовжували, коли генератор був повернений до відмітки 450 вольт, смертельної дози.

"Люди, що вивчали роботу Мілграма, стали цікавитися, які були би результати сьогодні, - відзначив Джері Бургер з Університету Санта-Клара в Каліфорнії. - Багато хто указує на уроки Холокоста і стверджує, що зараз суспільство краще обізнане про небезпеки сліпого підпорядкування".

Бергер провів аналогічне дослідження, результати якого, опубліковані в журналі American Psychologist, свідчать про те, що з тих пір майже нічого не змінилося.

Бергер знайшов, що 70% випробовуваних продовжували експеримент, коли "учень" кричав від болю при напрузі 150 вольт. Потім експеримент зупиняли, щоб не нанести його учасникам психологічний травми, пише автор статті Марк Хендерсон.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: