Магнітний полюс Землі поспішає до Сибіру

Рух рідкого металевого ядра в надрах планети може призвести до зміни полярності магнітного поля Землі.

Геологи встановили, що швидкість переміщення магнітного поля Землі досягла рекордних за весь час значень - 64 кілометри на рік, повідомляє National Geographic. При цьому полюс рухається в напрямку Сибіру.

Учені вперше змогли виявити магнітний полюс на початку XIX століття: як виявилося, він розташовується в Канаді поблизу острова Елсмір. На початку XX століття з'ясувалося, що полюс поступово мігрує, причому швидкість його пересування поступово зросла з 15 кілометрів на рік в 1904-м до 55-60 кілометрів на рік в 2007-му.

За словами дослідників, рух полюса обумовлено динамікою руху рідкого металевого ядра в надрах планети - це рух створює струми, які і несуть відповідальність за виникнення поля. При цьому дослідники підкреслюють, що подібні процеси, теоретично, можуть призвести до зміни полярності магнітного поля Землі. Подібні події неодноразово відбувалися в минулому.

Зовсім недавно вчені запропонували нову методику складання карти магнітного поля Землі. В основі її лежить використання лазерів, якими пропонується накачувати атоми натрію, розташовані на висоті 50-80 кілометрів. Електромагнітне випромінювання від атомів пропонується реєструвати за допомогою спеціальної камери. Нова технологія дозволить отримувати карту магнітного поля на масштабах 10-100 кілометрів. 

Читайте також:

Японці створили робота-колібрі

Японці створили найменшого робота-гуманоїда

Канадський вчений створив робожінку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: