Марихуана змінює ДНК людини

Куріння цього наркотику спричиняє зміни у генетичному коді, які призводять до розвитку раку.

Куріння марихуани пошкоджує ДНК, що викликає розвиток раку.

Такого висновку дійшли дослідники з Лестерського університету (Великобританія).

Раніше було відомо, що токсичні речовини в тютюновому димі можуть негативно впливати на генетичний матеріал і збільшувати ризик виникнення раку легенів і інших видів онкологічних захворювань. Проте не було ясно, чи надає аналогічний ефект дим марихуани.

Найбільше занепокоєння медиків викликала токсичність ацетальдегіда, який присутній як в тютюні, так і в наркотичній рослині. Щоб виявити пошкодження ДНК, викликані ацетальдегідом, команда учених на чолі з Раджіндером Сінгхом використовувала нову методику - модифіковану мас-спектрометрію.

Результати аналізу показали: дим при курінні марихуани дійсно змінює ДНК людини таким чином, що підвищується вірогідність виникнення онкологічних захворювань.

Нагадаємо також, що раніше вчені з Дослідницького центру Фреда Хатчинсона (США) з'ясували, що часте або тривале куріння марихуани може збільшувати у чоловіків ризик захворювання раком яєчка.

Так, у тих, хто вживає марихуану регулярно або з ранніх років, ризик захворіти в два рази більше, ніж у тих, хто ніколи не пробувави цей наркотик.

Крім того, існує зв'язок між курінням марихуани і несеміномою - украй небезпечною формою раку яєчка, яка швидко розвивається та вражає в основному молодих людей у віці від 20 до 35 років.

Читайте також:

Засмага може спричинити рак шкіри

В Голландії марихуану відпускатимуть за картками

"Мобільні" золоті рибки та коти попереджають самогубства

Вчені лікують розлади оргазму яскравим світлом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: