Марсоліт, який виграв конкурс NASA, придумала 11-річна киянка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Софія Буткалюк пішла на хакатон NASA заради розваги. 

26 травня проект марсіанського літака MarsHopper, розроблений київською командою вчених, переміг у номінації People's Choice Award всесвітнього конкурсу NASA SpaceApps Challenge. Ідею, завдяки якій прототип зміг працювати, придумала 11-річна киянка Софія Буткалюк.

Зараз Софія навчається у ліцеї із поглибленим вивченням математики. Каже, що на хакатон пішла заради розваги. "Хочу залізти під ліжко і сидіти там, поки все це не скінчиться", - коментує дівчинка популярність, яка прийшла до неї після перемоги проекту.

В команду MarsHopper також входять Олександр Буткалюк, В'ячеслав Осауленко, Андрій Музиченко, Ілля Рубинський, Павло Правдюков та Микола Денисенко. Майже всі вони познайомилися на хакатоні і втілили ідею в життя.

MarsHopper

Проект пропонує альтернативну технологію переміщення поверхнею Марса. Молоді науковці розробили аналог джетпака і модель ракетоплана. 11-річній Софії якраз належить ідея використовувати для польотів сухий лід, який покриває поверхню на полюсах Червоної планети.

Він збирає його під час посадок і за допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора (РІТЕГ) перетворює на газ. Швидке звільнення енергії створює реактивну тягу. Літак переміщаються від посадки до посадки, рухаючись "стрибками", через що його і прозвали "стрибун" (Hopper).

Більше про переможний проект українських науковців читайте в інтерв'ю, яке вийде на сайті ТСН.ua у середу, 1 червня. Молоді вчені розповіли, як брали участь у конкурсі, про те, чому колонізувати Марс неможливо та багато іншого.

Залиште свій коментар

Вибір редакції