Марсіанська зима вбила американський апарат Phoenix

Космічна лабораторія Phoenix, що досліджувала умови для життя на Червоній планеті, не витримала жорстких умов марсіанської зими.

Наукова лабораторія Phoenix, що знаходиться на Марсі, не змогла "пережити" марсіанську зиму і ніколи вже не вийде на зв'язок.

Про це заявили вчені NASA, обробивши дані, отримані з борту автоматичного зонда Mars Odyssey, який кружляє навколо планети з 2001 року.

Протягом останніх трьох днів супутник 30 разів пролетів над Phoenix і не зміг вловити будь-яких радіосигналів з робота. Спроби будуть зроблені ще в лютому і березні.

Phoenix здійснив посадку в районі Північного полюса Марса 25 травня 2008 року. Він повинен був з'ясувати, чи був ґрунт на планеті коли-небудь придатний для життєдіяльності мікроорганізмів. Для цього апарат висотою 2,5 м і вагою 350 кг обладнали рукою-маніпулятором, фотокамерами і декількома міні-лабораторіями. Phoenix вдалося виявити два мінералу, однозначно доводять присутність в минулому на Марсі води в рідкому вигляді. Крім того, робот передав на Землю більше 25 тис. фотографій.

Спочатку передбачалося, що він буде функціонувати 90 днів. Але апарат пропрацював п'ять місяців. З того часу вчені марно намагаються вийти з ним на зв'язок, розраховуючи на те, що сонячні батареї Phoenix поступово накопичать енергію, необхідну для передачі сигналів з двох його радіостанцій.

На Червоній планеті перебувають ще американські марсоходи Spirit і Opportunity, що приступили до досліджень у 2004 році. Перший з них в даний час знерухомлений: його колеса ще в квітні минулого року "закопалися" в ґрунт, і фахівці з того часу б'ються над тим, як його витягти. Opportunity ж продовжує роботу, прямуючи зараз до кратера Endeavour. В цілому він подужав майже 18 км і передав на Землю 133 тис. знімків.

Читайте також:

Україна посіла четверте місце у світі за кількістю пусків ракет

Астрономи вперше зафіксували народження комети від двох астероїдів

У глибинах Урану і Нептуну приховані океани з рідких алмазів

На Сонці стався потужний спалах 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: