Марсохід NASA "Наполегливість" успішно сів на Марсі: чому ця місія унікальна
Для посадки на поверхні планети апарат подолав майже 500 мільйонів кілометрів.

Марсохід "Наполегливість" від американської агенції NASA успішно сів на Марсі. Для цього він подолав майже 500 мільйонів кілометрів. За посадкою спостерігали у всьому світі.
Що вже устиг побачити апарат на поверхні планети й які унікальні дослідження проводитиме там, розповіли у ТСН.Ранок 19 лютого.
Марсохід на ім'я "Наполегливість" вже встиг передати перші кадри із Червоної планети. Утім, перед посадкою космічний апарат подолав "сім хвилин жаху" - так називають дослідники час, коли марсохід проходить атмосферу. Потім він успішно сів на Марс. Новина про це подолала близько 200 мільйонів кілометрів й дісталася Лос-Анжелеса, де за місією стежили десятки науковців.
Посадка відбувалася о 22:44 за київським часом в 45-кілометровому кратері Єзеро, що у північній півкулі планети. Вважається, що понад 3,5 млрд років тому там розташовувалися дельта річки і озеро.
За історичною місією президент США Джо Байден спостерігав із Білого дому. У Twitter політик привітав NASA й усіх американців. Він заявив, що усе можливо завдяки силі науки та винахідливості. Свої привітання із Франції надіслав президент Еммануель Макрон.
Відео Новини світу: марсохід "Perseverance" успішно сів на Марсі
Марсохід "Perseverance" від американської агенції NASA успішно сів на Марсі. Для цього ровер подолав майже 500 млн кілометрів. За посадкою спостерігали у всьому світі. Що вже устиг побачити апарат на поверхні планети й які унікальні дослідження проводитиме там – дивіться далі.

За посадкою марсохода спостерігали в Україні. В астрономічній обсерваторії Одеси цю подію зустрічають оплесками. У науковій установі кажуть, що після посадки апарату "Наполеглевість" потрібно буде готуватися до польоту людини. Вони готові бути в тій команді.
На Марсі "Наполегливість" буде вивчати ознаки існування в минулому на планеті мікробіологічних форм життя. Для цього він має зібрати зразки ґрунту, а також вивчатиме клімат і погоду. Окрім цього, у космічному апараті є крихітний гелікоптер, завдяки яким людство зможе побачити який вигляд має Марс з висоти пташиного польоту. Усі ці дані у майбутньому слугуватимуть для однієї місії - висадки людини на Червону планету.