Марсохід NASA Perseverance вперше отримав кисень з атмосфери Червоної планети: чому це важливо

Дата публікації
Перегляди
2984
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Марсохід NASA Perseverance вперше отримав кисень з атмосфери Червоної планети: чому це важливо

Фото: NASA

У NASA вважають, що це відкриття наближує людство до колонізації Марсу.

Марсохід NASA Perseverance ("Наполегливість") вперше в історії отримав кисень з атмосфери Червоної планети.

Про це 21 квітня повідомили на сайті Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США.

"Зростальний список відкриттів Perseverance, новітнього шестиколісного робота NASA на поверхні Марсу, включає перетворення частини тонкої, багатої діоксидом вуглецю атмосфери Червоної планети на кисень", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це завдання виконав експериментальний прилад розміром з тостер під назвою Mars Oxygen In-situ Resource Utilization Experiment (MOXIE).

Випробування відбулося 20 квітня, у 60-й день перебування ровера на марсіанській планеті.

"Хоча демонстрація технологій лише починається, вона може відкрити шлях до того, щоби наукова фантастика стала науковим фактом - виділення і зберігання кисню на Марсі могли б допомогти ракетам, які б піднімали астронавтів з поверхні планети", - стверджують у NASA.

Окрім того, зауважують в американському агентстві, подібні пристрої "колись зможуть забезпечити самих астронавтів придатним для дихання повітрям". Зазначимо, що атмосфера Червоної планети на 96% складається з вуглекислого газу.

"Результати цієї демонстрації технології багатообіцяльні, оскільки ми наближаємося до нашої мети - одного разу побачити людей на Марсі. Кисень - це не лише те, чим ми дихаємо. Ракетне паливо залежить від кисню, і майбутні дослідники будуть залежати від виробництва палива на Марсі, щоби здійснювати подорожі додому", - пояснив помічник адміністратора Управління космічних технологій (STMD) Джим Рейтер.

"MOXIE - не просто перший прилад для виробництва кисню в іншому світі, - додала директорка з демонстрації технологій в STMD Труді Кортес. - Це перша в своєму роді технологія, яка допоможе майбутнім місіям "жити за рахунок землі", використовуючи елементи довкілля іншого світу".

Новини світу: на Марсі знайшли кисень

Новини світу: на Марсі знайшли кисень

Нагадаємо, що американський марсохід Perseverance ("Наполегливість") подолав близько 500 мільйонів кілометрів і успішно приземлився на Червону планету 18 лютого. У NASA заявляють, що місія Perseverance є вирішальним і поворотним моментом в дослідженні Червоної планети. Марсохід доставить на Землю найбільш значущі зразки Марса для організації майбутніх місій. 

Місяць тому Perseverance здійснив свою першу поїздку на Червоній планеті, подолавши близько 6,5 метра. "Тест-драйв" із "марсіанським пейзажем" тривав 33 хвилини. 

Тим часом інженери NASA склали перший звіт про погоду у марсіанському кратері Єзеро, де розташовується космічний ровер ​Perseverance. З'ясувалося, що температура поблизу марсохода протягом всього пів години впала з -20 градусів за Цельсієм до -25, що свідчить про різкі зміни у довкіллі.

Нещодавно вертоліт "Винахідливість" здійснив перший керований політ над Марсом. Над цим проєктом NASA разом із партнерами працювали понад 5 років, запуск дрона двічі відкладали, і команда до останнього не була впевнена, що місія буде успішною. 

Новини світу: коптер "Ingenuit" здійснив перший керований політ над Марсом

Новини світу: коптер "Ingenuit" здійснив перший керований політ над Марсом

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
2984
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація