Марсохід Spirit зупинився назавжди

Spirit більше не зможе рухатися, тому що міцно застряг у ґрунті Червоної планети.

Шестирічна історія марсохода Spirit близька до свого завершення. Сьогодні в NASA офіційно оголосили про те, що Spirit більше не зможе рухатися, тому що міцно застряг у ґрунті Червоної планети, а всі спроби врятувати апарат були безрезультатні.

Представники NASA у рамках спеціальної прес-конференції оголосили, що в майбутньому не будуть робити спроб витягнути апарат з ґрунту, тому що всі можливі варіанти, і випробувані й результату не принесли.

Нагадаємо, що в ґрунт Spirit провалився в травні минулого року і з тих пір космічному відомству вдалося за допомогою різних маніпуляцій зрушити Spirit лише на кілька сантиметрів. На Марсі апарат Spirit, як і його колега Opportunity, провели шість років і за цей час встигли отримати неофіційні прізвиська "марсіанські геологи". Свого часу саме за допомогою цих марсоходів на Марсі були досліджені гірські породи, кратери, виявлений водяний лід і доведено більш тепле минуле планети.

"Spirit не мертвий, він просто перейшов у нову стадію свого довгого життя. Ми одразу попереджали, що апарат в ґрунт провалився досить сильно і можливість його подальшого руху була мінімальною. Схоже, що нинішня зупинка апарату стала для нього останньою", - говорить Даг Маккесчен , директор дослідницьких марсіанських програм NASA.

Зараз Spirit знаходиться неподалік від кратера Гусєва, діаметр якого перевищує 170 кілометрів. Вчені пропонують, що цей кратер - це дно великого марсіанського озера, що колись існувало. За допомогою Spirit вчені планували навести ясність в цьому питанні.

Читайте також:

РФ представила концепцію супутника, який буде вражати цілі з космосу

Україна посіла четверте місце у світі за кількістю пусків ракет

Іран розробив супутник для спостереженням за Європою та США

Запущений супутник для вимірювання поверхневої солоності океану SMOS

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: