Масові "зачистки" у соцмережі: чому видаляють музику з ВКонтакте

Після зникнення піратської музики із ВКонтакте, соцмережа може втратити велику кількість користувачів.

Вконтакте
Користувачі протестують проти видалення музики
Починаючи з 13 травня 2013 року соцмережа ВКонтакте почала активно видаляти музику без суду і слідства. Із бази аудіозаписів почали зникати композиції закордонних виконавців.

За останню добу користувачі, що завантажили найрізноманітнішу музику (від Джастіна Бібера і Майкла Джексона до Black Sabbath і The Rolling Stones), отримали купу повідомлень від правовласників з вимогою видалити завантажене.

Так, вже не можна прослухати пісні ZAZ, Лани дель Рей, Бейонсе, Емі Вайнхаус, Адель, Шакіри, Ґвен Стефані та багатьох інших виконавців.

При спробі прослухати деякі з них спливає вікно з повідомленням: "Аудіозапис [...] було вилучено з публічного доступу в зв'язку зі зверненням правовласника".

Дуров, поверни музику

Як тільки почалося масове видалення музики з ВКонтакте, це викликало величезне здивування і образу у користувачів. Всі накинулися на творця соцмережі Павла Дурова з вимогою повернути музику.

Вконтакте
Хештег #вернитемузикувvk став популярним в Twitter
У Twitter буквально почалася революція через це. Хештег #вернитемузикувvk вийшов майже на перше місце.

У свою чергу, ТСН.ua провів невелике дослідження, розпитавши наших читачів ВК, що ж буде з ними без музики в соцмережі.

З'ясувалося, що більшість користувачів (38,9%) готові навіть видалитися з соцмережі, якщо там не залишиться їхньої улюбленої музики. Майже стільки же користувачів (33,4%) чесно зізналися, що ходять у соцмережу тільки за музикою.

А цей факт говорить про те, що після "музичних зачисток" добова аудиторія ВКонтакте може різко впасти.

Знайшлися й такі користувачі (1,2%), які готові платити за прослуховування музики ВКонтакте, якщо соцмережа піде на таке.

І ще трохи більше 20% користувачів згодні стояти до останнього і миритися з усіма нововведеннями ВКонтакте. Слухати музику вони будуть на сторонніх ресурсах, а соцмережу залишати не збираються.

Вконтакте
Користувачі ВКонтакте просять повернути назад їх улюблену музику
Чому видаляють музику з ВКонтакте?

Це питання стало одним з пріоритетних за останні кілька днів серед користувачів ВКонтакте. Точних причин невідомо і всі губляться в здогадах.

Деякі кажуть, що робиться це перед прийняттям антипіратського закону в Росії, інші гадають, що це пов'язано з новими власниками ВКонтакте і всі корені йдуть у Кремль.

"Фактично в Росії не існує більш піратського ресурсу, ніж ВКонтакте. Йому треба думати, як продавати контент, укладати договори з правовласниками, як це робить YouTube ", - говорить член робочої групи з "антипіратського" законопроекту депутат Держдуми Роберт Шлегель.

Повідомлення від адміністрації ВКонтакте на адресу користувачів, що завантажують музику, підписуються іменами представників правовласників, тобто юристів. Чим більший лейбл, тим більше людей у результаті бачать прізвище представника. "Популярною" стала юрист фірми "Гольцблат БЛП" Олена Трусова.

Вконтакте
Такі повідомлення отримують користувачі
З'ясувалося, що вона захищає інтереси таких лейблів, як Sony Music, Universal Music і Warner Music. За її словами, вона не має права коментувати, що відбувається.

Чому "ВКонтакте" тільки зараз почала блокувати контент? На це питання гендиректор Universal Music в Росії і країнах СНД Дмитро Коннов заявив, що письмові претензії на адресу ВКонтакте його компанія вперше висунула тільки в травні 2013 року.

У пакеті документів містилися обґрунтування вимог видалити кілька десятків треків і загроза звернення до суду. Коннов зазначив, що російські суди зараз не на стороні "ВКонтакте", вказуючи на підготовку владою антипіратського закону.

Коннов вважає, що без піратської музики до 70% користувачів ВКонтакте перестануть ходити на ресурс щодня.

Монетизація музики ВКонтакте

За словами того ж Коннова, ВКонтакте може залишити музику, але вона повинна стати комерційною.

Він запропонував діяти за технологією двох найуспішних моделей: iTunes Store (безкоштовного мало) або Spotify (великий безкоштовний каталог для стрімінга але зі своїми заморочками).

Але як показало опитування серед наших читачів ВКонтакте, платити за музику готові трохи більше 1% користувачів.

Сам же прес-секретар ВКонтакте Георгій Лобушкін не впевнений, що соцмережа піде на запуск функціоналу для монетизації популярної музики. "Поживемо, побачимо", - прокоментував він.

Кмітливі користувачі ВКонтакте

Тим часом, користувачі соціальної мережі намагаються обійти заборони правовласників, поширюючи таблиці, в яких пропонують змінювати назву іноземного виконавця на російськомовний аналог.

Багато хто сприйняв видалення музики з ВКонтакте як акцію уряду РФ щодо заборони зарубіжної музики. Таким чином у ВК тепер можна знайти виконавців "Ванна без Дверей" (Lana del Rey), 30 пельменів з Марса (30 Seconds to Mars) та інших.

Вконтакте
Кмітливі юзери, гадаючи, що видаляють тільки закордонну музику, вигадали як її залишити у соцмережі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: