Мавпенятка виявилися вихованішими за людських дітей

Новонародженим шимпанзе виявилася невластивою поведінка, типова для немовлят.

Дитинчата мавп значно краще за дітей Homo sapiens контролюють свої емоції. До такого висновку дійшла група британських зоологів, яка розповіла про свої результати на британському фестивалі науки, який проходить в Університеті Суррея. Роботу вчених описує газета The Daily Telegraph.

Новонародженим шимпанзе виявилася невластивою поведінка, типова для немовлят - нескінченний плач, який неможливо зупинити. Практично відразу після того, як мати або зоологи брали дитину на руки, вона заспокоювався. Крім того, юні шимпанзе ніколи не плакали без причини, тобто, не вередували.

Автори вважають, що така вихованість є наслідком швидкого дорослішання мавп. Період дитинства у людини триває значно довше, ніж у шимпанзе, тому тварини та люди одного й те ж віку ведуть себе по-різному.

Послідовність ДНК шимпанзе відрізняється від послідовності ДНК людини всього на два відсотки, однак ці два види мають безліч "якісних" відмінностей. Зовсім недавно група вчених знайшла три гени, які присутні тільки у людини, тобто, їх немає у спільного предка H. sapiens і шимпанзе. Всього, на думку авторів, таких генів у людини близько 18. Їх вивчення допоможе вченим визначити, де ховаються причини відмінності людини від мавпи.

Читайте також:

Вчені переконують, що аналіз ДНК можна сфабрикувати

В Україні створять національну базу ДНК

Аналіз ДНК позбавив 13-річного британця батьківства

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: