Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Медичний прорив: у США вчені вперше відновили пошкоджений спинний мозок мавп за допомогою стовбурових клітин

Ідея використання стовбурових клітин для терапії ушкоджень спинного мозку розробляється протягом багатьох років.

У США вчені успішно вживили стовбурові клітини людини в організми мавп з пошкодженням спинного мозку: за результатами експерименту мавпи змогли частково відновити рухливість кінцівок.

Про це пише The Scientist.

Ідея використання стовбурових клітин для терапії ушкоджень спинного мозку розробляється протягом багатьох років. Мовляв, легше змусити нові клітини легше розвинутися в повноцінні нейрони, ніж виростити у старих аксони – циліндричні відростки, за яким нервові імпульси йдуть від одних клітин до інших.

В експерименті брали участь дев'ять макак-резусів.

Через деякий час тварини почали управляти своїми кистями, зокрема, брати і утримувати апельсини.

Повного відновлення кінцівок ні в одному з п'яти успішних випадків не спостерігалося, проте, як підкреслили вчені, це було пов'язано з обмеженим часом спостереження (дев'ять місяців) – цього строку, можливо, було недостатньо для повноцінного формування нервових ланцюжків.

Експеримент став першим випадком, коли за допомогою стовбурових клітин була відновлена рухливість кінцівок у приматів – раніше подібні досліди успішно ставилися тільки на мишах. Вчені припускають, що вже в найближчому майбутньому експериментальна терапія подібного роду зможе бути випробувана на людях.

Нагадаємо, що раніше в США биоінженерам з Дюкського університету вдалося виростити м'язову тканину зі стовбурових клітин.

Залиште свій коментар

Вибір редакції