"Медичний прорив". Учені вперше надрукували живе серце на 3D-принтері

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У планах дослідників пересадити друковані органи тваринам.

Учені з Університету Тель-Авіва заявили, що їм вдалося надрукувати живе серце з людськими тканинами та судинами на 3D-принтері, та назвали це великим медичним проривом.

Про це повідомляє AFP.

Учені кажуть, що змогли вирішити одне з головних завдань сучасної медицини: за допомогою 3D-принтера з тканин людини надрукували ціле, живе серце.

За їхніми словами, це відкриває шлях медицині майбутнього. Тоді, як сподіваються медики, пацієнтам більше не доведеться чекати на органи для пересадки чи приймати ліки для запобігання відторгненню. Натомість для них будуть друкувати необхідні персоналізовані органи просто в лікарні.

Надруковане на 3D-принтері серце 2
Associated Press

Наразі надруковане серце розміром з кроляче. За словами учених, залишається багато проблем, перш ніж друковані серця будуть доступні для трансплантації пацієнтам.

Так, дослідники мають навчити друковані серця "поводитися" як справжні. Клітини вже зараз можуть скорочуватися, але ще не мають можливості качати кров. Найімовірніше, у майбутньому лікарі почнуть з простіших органів, ніж серце.

Окрім цього, сучасні 3D-принтери працюють досить обмежено, і завдання на сьогодні – з'ясувати, як надрукувати найдрібніші судини.

У планах учених пересадити такі органи тваринам – це може статись протягом року.

Нагадаємо, у США жінка прожила майже сто років, не знаючи про смертельно небезпечну аномалію внутрішніх органів. У неї була транспозиція внутрішніх органів з лівокардією. Це значить, що більшість її органів, окрім серця, були розташовані "дзеркально". За такий рідкісний стан лікарі нарекли її "єдинорогом від медицини".

ВідеоУнікальна операція: жінці вставили нову щелепу, надруковану на 3D-принтері

В австралійському Мельбурні провели унікальну операцію - 31-річній жінці подарували нову щелепу, надруковану на 3D-принтері. Торік хірургам довелося видалити 80% щелепи пацієнтки, у неї лікували рак. Нову щелепу розробили на 3D-принтері, а на титанову раму закріпили зубні трансплантати. 

Унікальна операція: жінці вставили нову щелепу, надруковану на 3D-принтері

Залиште свій коментар

Вибір редакції