Медики прояснили, чи можуть коти та собаки заражатися новим коронавірусом та передавати його

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Доказів, що домашні улюбленці можуть хворіти на коронавірусну інфекцію, немає.

Домашні коти та собаки не можуть передати новий коронавірус людям, але їхні аналізи можуть давати позитивний результат, якщо тварини підхоплять вірус від своїх власників.

Такого висновку дійшов департамент сільського господарства, рибальства і консервації Гонконгу після того, як песик кілька разів показав позитивний результат на вірус і був поміщений на карантин, пише Associated Press.

"Наразі немає доказів того, що домашні тварини можуть бути джерелом інфекції COVID-19 або що вони хворіють", - сказали там.

Вчені підозрюють, що вірус, відомий як SARS-CoV-2, початково з’явився у кажанів, перш ніж передатися іншому виду, можливо, невеликому дикому ссавцю, який своєю чергою передав його людям. Однак експерти зі Школи громадської охорони здоров'я Університету Гонконгу, Коледжу ветеринарної медицини та наук про життя Міського університету Гонконгу та Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин одностайно погодилися з тим, що у собаки з Гонконгу низький рівень інфекції, і "це може бути випадок передавання вірусу від людини до тварини".

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції