Медики розповіли про раніше непомічений перший симптом нової коронавірусної інфекції

Дата публікації
Перегляди
184к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Медики розповіли про раніше непомічений перший симптом нової коронавірусної інфекції

Фото: Associated Press

Групи лікарів рекомендують проводити тестування та ізолювати людей з цим сиптомом, навіть за відсутності інших ознак хвороби.

Дедалі більше лікарів підозрюють, що для багатьох пацієнтів першим симптомом нової коронавірусної інфекції COVID-19 – ще до кашлю або лихоманки – може бути втрата смаку, нюху або усього разом.

Про це йдеться у матеріалі The New York Times, який розшукав докази того, що ці непримітні симптоми можуть бути передвісниками нової хвороби.

"Практично у всіх, хто перебуває в лікарні, така ж історія", - сказав виданню італійський медик Марко Метра, в лікарні якого сотні пацієнтів з COVID-19.

"Ви питаєте пацієнта про дружину або чоловіка, і він каже "Моя дружина щойно втратила нюх і смак, але в іншому почувається добре". Припускається, що вона заражена у легкій формі і може переносити хворобу.

Зазначається, що експерти визнали докази достатніми для того, аби 21 березня група авторитетних американських лікарів, які займаються лікуванням головних і шийних відділів, закликала додати в список критеріїв скринінгу COVID-19 аносмію – втрату смаку і нюху, у разі відсутності в людини алергії та синуситу.

Дослідження, проведене в Південній Кореї показало, що 30% з приблизно двох тисяч пацієнтів з позитивним результатом на коронавірус повідомили про наявність аносмії.

Ранні дослідження в Китаї та Італії, схоже, також підтверджують це явище і видання цитує двох дослідників, які сказали, що спостерігали те ж саме в Німеччині.

За словами професора медицини з Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені, який говорив з The New York Times, є хороші новини: до більшості пацієнтів почуття смаку та нюху повертаються одразу після одужання.

Групи лікарів рекомендують тестувати та ізолювати людей, які втрачають здатність відчувати запах і смак, навіть якщо у них немає інших симптомів.

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
184к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація