Медики виявили неочікуваний зв'язок між оральним сексом та ризиком викидня

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У багатьох пар причина втрати вагітності так ніколи не ідентифікується.

Згідно з новим дослідженням, оральний секс має зв'язок зі зниженим ризиком повторного викидня.

Про дослідження групи акушерів з Медичного центру Лейденського університету повідомляє Science Alert.

Сьогодні повторювані викидні – які стаються понад три рази протягом життя до 20-го тижня вагітності – зачіпають близько 1% жінок. Причини можуть бути різними. Серед них аномалії матки, ендокринні порушення, спадкова і набута тромбофілія у матері та хромосомні порушення у батьків.

Водночас у багатьох пар причина множинних епізодів втрати вагітності практично ніколи не ідентифікується.

За словами дослідників, одна з наших "сліпих зон" щодо повторних викиднів може бути пов'язана з тим, що більшість наявних досліджень цього явища в галузі імунології стосуються материнської імунної системи. Водночас батьківські фактори вивчені не так ретельно, хоча і відомо, що чоловіки – особливо їхня сперма – можуть впливати на імунну систему жінки і до зачаття, і після нього.

Як припускають автори дослідження, специфічна для плода материнська толерантність до батьківських антигенів може бути викликана впливом сперматозоїдів. Проте не тільки вагінальним способом, але і пероральним.

Медики спостерігали за майже сотнею жінок, які принаймні тричі стикалися з викиднем з невідомої причини. Їх також порівняли із контрольною групою. Після порівняння їхнього анкетування, з'ясувалось, що жінки з успішними вагітностями у середньому частіше займалися оральним сексом.

Так, під час аналізу трохи більше половини (56,9%) з групи жінок, що мали викидні, повідомили про оральний секс зі своїми партнерами. Це значно нижчий показник за групу без викиднів, де про таку практику повідомило близько три чверті (72,9%) опитаних.

Учені наголошують, що порівняно невелике дослідження потребує уточнення, а самі результати не демонструють причинно-наслідковий зв'язок. Водночас вони передбачають, що оральний вплив еякуляту може підвищити материнську толерантність до антигенів батька, і в такий спосіб позитивно вплинути на результат вагітності.

Нагадаємо, раніше учені виявили величезний вплив хлопчиків на подальшу долю їхніх сестер-близнюків. В усьому "звинувачують" вплив тестостерону. 

ВідеоТоп-5 поширених міфів про вагітність та їх розвінчання

Відмовитись від довгоочікуваної відпустки, нової зачіски або улюбленого хобі під час вагітності, і все через прикмети бабусь або міфи з інтернету. Прогресивні лікарі кажуть, що вибиватися зі звичного ритму життя не варто - вагітність не привід відмовитись від старих звичок та захоплень. Сніданок зібрав топ-5 найрозповсюдженіших міфів про вагітних і розвінчує їх. 

Топ-5 поширених міфів про вагітність та їх розвінчання

Залиште свій коментар

Вибір редакції