Мексиканські селяни під час посадки авокадо відкопали піраміду

Невідома піраміда збереглася у гарному стані. Нагадує вона піраміди в Чічен-Іце. Це ступінчата будівля, так звана "яката".

Мексиканські селяни випадково знайшли стародавню піраміду "яката". Археологи ще не змогли визначити, хто і для чого її побудував. Ясно лише, що це були не тараско, які населяли ці краї у той час.

Мексиканські фермери шукали зручне місце для посадки авокадо, і випадково виявили піраміду, зарослу бур'янами. Свою знахідку вони зробили на території муніципалітету Аріо (штат Мічоакен).

Фермери частково очистили піраміду від бур'янів, зробили декілька фотографій і сповістили про своє відкриття Національний інститут антропології і історії. Археолог Роберто Гонсалес Суньїга вивчив прислані фотографії і підтвердив, що знайдена споруда - це "яката", ступінчаста піраміда, яка поєднує в собі прямокутні і закруглені елементи. "Яката" часто служила основою для палаців і храмів.

Виявлена піраміда має висоту 4 м, а довжина сторін її прямокутної основи складає 20 на 14 м. Споруда спочатку була ступінчастою - збереглося шість ярусів. В цілому "яката" виявилася у вельми хорошому стані збереження.
Пам'ятник міг бути побудований у класичний період історії Мічоакена (300-850 роки). Можливо, він входив до складу когось церемоніального центру, на формування якого значний вплив зробило знамените місто Теотіуакан, найбільший міський і церемоніальний центр Мезоамерики.

"Метод будівництва і використані матеріали - все це в цілому схоже на знахідки з археологічного комплексу Тімбангато поряд із містом Пацкуаро. Там висота подібної піраміди складає 9 м у висоту, а довжина сторін її основи - 35 м", - відзначив Суньїга.

Нижня частина "якати" краще всього збереглася, оскільки, мабуть, її верхівку розібрали, щоб вона не заважала проведенню сільськогосподарських робіт. "До цього довжина піраміди становила близько 25 м, ширина - 20 м і висота - 6 м", - розповів археолог.

На території, яку сьогодні займає штат Мічоакен, в доколоніальний період розвивалася культура народів пурепеча (або тараско). Проте, за словами ученого, тут жили у той час і інші народи: "Тут мешкали масауа, науа і отомі, тому складно однозначно стверджувати, хто саме побудував цю піраміду. Але за її місцезнаходженням я можу відразу сказати, що будували її не пурепеча".

За словами фахівців, вивчення ділянки і самої піраміди ще продовжується. В майбутньому цю ділянку влада збирається зробити відкритою для відвідування.

Нагадаємо, торік у Єгипті в районі Саккарського некрополя поблизу Каїру був виявлений фрагмент знаменитої алеї сфінксів, а також фундамент ще однієї піраміди - так званої "піраміди номер 29".

Читайте також:

На Черкащині розкопали готський некрополь

Біля Севастополя знайшли затонулий військовий корабель ІХ століття

Німецькі вчені зібралися оживити неандертальця

У Лондоні знайшли споруду, яка на 500 років старша від Стоунхенджа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: