Мережі четвертого покоління можна зламати, не виходячи з дому

Шифр KASUMI був зламаний з використанням звичайного персонального комп'ютера за кілька годин.

Алгоритм шифрування, рекомендований для застосування в мережах четвертого покоління LTE, був зламаний з використанням звичайного персонального комп'ютера.

Методику зламу шифру KASUMI виклали у своїй статті ізраїльські учені з університету Вейцмана.

Використання в 3GPP-мережах алгоритмів, заснованих на KASUMI, було затверджено ще в 2001 році - тоді ж з'явилася перша інформація про злам, втім, украй неефективний на практиці.

З того часу неодноразово відшукувалися інші шляхи зламу - зокрема, та ж ізраїльська група двічі, в 2003 і 2005 році, публікувала роботи, присвячені розшифровці повідомлень, зашифрованих KASUMI.

Проте цього разу розшифровка зайняла до смішного мало часу – кілька годин на персональному комп'ютері.

Слід зазначити, що GSM-зв'язок шифрується за допомогою простішого блокового шифру - MISTY, проте цей шифр позбавлений характерних для вдосконаленого побратима уразливостей. Найкращий з відомих алгоритмів зламу MISTY має тимчасову складність на 38 порядків більше - таким чином, для його здійснення потрібен час, який істотно перевищує час існування всесвіту.

В принципі, на думку експертів, в зламі алгоритму шифрування нічого критично страшного немає. Оператори не зобов'язані користуватися єдиним алгоритмом шифрування або ключем - всі документи носять лише характер рекомендацій.

Втім, спокуса скористатися цими рекомендаціями велика, оскільки для рекомендованих способів криптозахисту є готові реалізації, до яких можуть вдатися ті провайдери зв'язки, які не хочуть створювати собі додаткові проблеми, займаючись написанням власного алгоритму.

До "промислової" реалізації атаки справа поки що не дійшла - потрібно заздалегідь проаналізувати дуже великий об'єм даних. Але в принципі, такий напад вже можна здійснити "в домашніх умовах", і всі сподівання зараз на те, що оператори LTE все ж відмовляться від стандартного способу шифрування.

Читайте також:

В Україні можуть запровадити стандарт зв'язку 4G, в обхід 3G

Здійснено перший дзвінок у мережі "четвертого покоління"

Nokia починає впроваджувати мобільний зв'язок "четвертого покоління"

Apple взяла на роботу хакера, який розробив вірус для iPhone

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: