Метеорит, що знищив динозаврів, упав в Індії

Вчені знайшли величезний кратер на дні Аравійського моря, недалеко від Мумбаї. Він більше підходить за розмірами на місце, де впав метеорит 65 млн років тому.

Кратер від метеориту. Фото geosociety.org
Кратер на індійському шельфі в Аравійському морі. Фото geosociety.org
Метеорит, що викликав повне вимирання динозаврів 65 мільйонів років тому, міг упасти недалеко від індійського мегаполісу Мумбаї (колишній Бомбей).

Досі вчені припускали, що метеорит-вбивця впав на мексиканському півострові Юкатан і на його місці утворився кратер діаметром 10 кілометрів.

Група вчених Техаського технологічного університету в США під керівництвом Санкара Чаттерджі виявила кратер набагато більшого діаметру на індійському шельфі в Аравійському морі.

"Якщо ми праві, то це найбільший відомий кратер на нашій планеті", - оголосив Чаттерджі, представляючи дані своїх досліджень на щорічній зустрічі членів Геологічного товариства Америки.

"Вивільнення при ударі енергія повинна була стати головним голокостом у світовій історії, еквівалентним вибуху 100 трильйонів тонн динаміту, або в 10 тисяч разів більше, ніж потужність усього світового ядерного арсеналу", - вважає Чаттерджі.

Сила удару була такою, що піднялися в атмосферу хмари пилу на місяці приховали Сонце, припинивши процес фотосинтезу в рослинах. Згодом це призвело до загибелі рослин і багатьох видів тварин, у тому числі динозаврів.

Розрахунки вчених показують, що діаметр небесного тіла міг становити близько 40 кілометрів, а воронка, що утворилася на місці його падіння, має діаметр близько 500 кілометрів.

Передбачуване місце падіння гігантського метеорита знаходиться в районі багатого вуглеводнями родовища Бомбей-Хай, де з 70-х років минулого століття ведеться видобуток газу та нафти.

Для підтвердження своєї здогадки вченим необхідно відправити експедицію на місце передбачуваного падіння метеорита. "Оплавлені і розкидані камені з дна кратера вкажуть нам на ознаки удару", - сказав Чаттерджі.

Вчені намагатимуться з’ясувати, чи є там аномальний вміст іридію, чи присутні породи ударного походження.

Читайте також:

Мешканці Землі побачать унікальний зорепад

Вчені знайшли легендарний лабіринт Мінотавра

Вчені навчилися маніпулювати спогадами мушок-дрозофіл

На краю Сонячної системи знайшли незрозуміле випромінювання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: