Microsoft офіційно заборонено продавати Word

Рішенням американського суду Microsoft заборонено продавати Microsoft Word на території США.

Microsoft Word
Microsoft офіційно заборонено продавати Word
Техаський суддя Леонард Девіс заборонив Microsoft продавати або ввозити в Сполучені Штати будь-які продукти на основі Microsoft Word, якщо вони включають функції по відкриттю файлів .XML, .DOCX і .DOCM, що містять створений користувачем XML. Постанова, зокрема, стосується Microsoft Word 2007 і 2003.

Своїм рішенням суд задовольнив позов компанії i4i, що отримала патент на метод читання Xml-файлів ще в 1998 році. Крім того суддя зобов'язав Microsoft виплатити компанії i4i більше 290 мільйонів доларів як відшкодування нанесеного порушенням збитку.

Суддя дав Microsoft 60 днів на виконання розпорядження, пише РС World. Видання вважає, що за цей час Microsoft зможе видалити частину функцій, що зачіпають патент. Хоча читання і запис Xml-файлів є невід'ємною частиною останньої версії програмного пакету Microsoft Office, патент зачіпає можливість створювати власні Xml-документи і міняти їх архітектуру. Якщо Microsoft доведеться урізувати функціональність Microsoft Office, то користувачів позбавлять можливості створювати власні шаблони.

Нагадаємо, що компанія i4i звинуватила Microsoft в свідомому порушенні патентного законодавства ще в березні 2007 року. У 2009 році, до накладення заборони на продаж Word, суд вже зобов'язав Microsoft виплатити i4i 200 мільйонів доларів.

Варто відзначити, що 7 серпня Microsoft отримала патент на Xml-діалект Microsoft Office, пообіцявши розробникам не переслідувати їх за використання описаного формату в своїх програмах. Патент покриває не лише існуючі версії Office для комп'ютерів, але і веб-додатки, які ще не вийшли.

Читайте також:

Microsoft випустить безкоштовний Office

Microsoft оснащуватиме Windows кількома веб-браузерами на вибір

Розробку Windows 7 завершено

Microsoft і Yahoo покладуть край монополії Google

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: