Microsoft оголосив нагороду за творця вірусу

Компанія готова заплатити 250 тисяч доларів за творця вірусу Downadup/Conficker.

Компанія Microsoft оголосила, що заплатить 250 тисяч доларів тому, хто знайде творця вірусу Downadup/Conficker. З тих пір, як в жовтні минулого року цей вірус почав гуляти по інтернету, він встиг заразити, за деякими даними, до 12 мільйонів комп'ютерів. Як вважають в Microsoft, творець вірусу винен в скоєнні злочину.

"Людей, які пишуть ці шкідливі програми, потрібно притягати до відповідальності", - вважає Джордж Статакопулос з Microsoft.

Він заявив, що компанія "не готова сидіти склавши руки і допускати подібну діяльність. Наше послання дуже просто - хто б не заподіяв серйозну шкоду нашим клієнтам, ми зробимо все можливе, щоб допомогти з його арештом".

Downadup/Conficker атакує комп'ютери і комп'ютерні мережі, на яких не встановлені останні латочки для Windows. Вірус можна підчепити в інтернеті або через пристрої USB, використовувані для перенесення інформації з комп'ютера на комп'ютер. Проникнувши в комп'ютер, вірус встановлює систему самозахисту, що вкрай затрудняє процес його видалення з диска.

Вірус також здатний прораховувати імена користувачів і паролі. Фахівці-комп'ютерники рекомендують ускладнювати паролі для захисту від Downadup/Conficker, змішуючи великі і малі букви і цифри.

Віруси, схожі Downadup, можуть застосовуватися для викрадення інформації з комп'ютерів або для створення мереж комп’ютерів-"зомбі". Подібні мережі, у свою чергу, можуть застосовуватися для розсилки спаму, здійснення атак на інші машини і т.д.

Щоправда, творець Downadup поки не приступив до викрадання інформації або яким-небудь іншим протизаконним діям. Microsoft привернув до пошуків творця вірусу компанії, що займаються інтернет-безпекою, вчених, інші інтернет-компанії, у тому числі і AOL, а також міністерство юстиції США.

У 2003 році Microsoft створив програму, в рамках якої виділив 5 млн. доларів на допомогу правоохоронним органам в пошуку творців комп'ютерних вірусів. У 2005 році компанія заплатила 250 тисяч доларів двом людям, які допомогли в пошуку автора вірусу Sasser. Спійманий зловмисник був арештований і засуджений в Німеччині. Нагороду також оголошували за допомогу в пошуку авторів вірусів Blaster, Mydoom і Sobig, проте зловмисники так і не були знайдені.

Читайте також:

Windows Vista до Windows 7 можна буде обновити безкоштовно

Популярність Internet Explorer продовжує падати

Білл Гейтс випустив комарів на учасників конференції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: