Microsoft відмовилась постачати Windows XP у Росію

Антимонопольники звинуватили Microsoft у необґрунтованому припиненні постачання до Росії коробочних версій Windows XP.

Російська Федеральна антимонопольна служба (ФАС) звинуватила Microsoft у порушенні закону про конкуренцію. Антимонопольники вважають, що Microsoft необґрунтовано припинила постачання до Росії коробочних версій операційної системи Windows XP.

Також у ФАС визнали незаконним скорочення постачань OEM-версій цієї операційної системи, які призначені для передустановки на нові комп'ютери.

Відповідна справа, порушена антимонопольниками, буде розглянута 24 липня.

Рішення відкрити справу про порушення Microsoft антимонопольного законодавства було прийнято ФАС після проведення відповідного розслідування. У ході цього розслідування було встановлено, що Microsoft посідає домінуюче положення на ринку операційних систем із закритим кодом.

Антимонопольники підкреслюють, що попит на Windows XP у Росії є. Це підтверджується, зокрема, продавцями техніки. Побічно підтверджує існування попиту на Windows XP і Microsoft, дозволяючи покупцям комп'ютерів з Windows Vista Business і Ultimate зробити даунгрейд операційної системи до XP.

Крім того, ФАС вважає, що Microsoft порушує антимонопольне законодавство, необґрунтовано встановлюючи різні ціни на однакові версії операційної системи Windows XP.

Раніше повідомлялося, що ФАС має намір внести Microsoft до реєстру компаній-монополістів на російському ринку операційних систем. Для потрапляння до цього списку компанія повинна контролювати більше 35 відсотків ринку.

Корпорація Microsoft припинила продавати Windows XP 30 червня 2008 року. Після цього залишилася доступною лише Windows XP Home в OEM-версії, призначеній для установки на ультрабюджетні комп'ютери.

Читайте також:

Антимонопольники запідозрили Google, Yahoo! і Apple у змові

Спеціалісти попереджають про масштабну розсилку спама з вірусом

Google запустив новий пошуковик

В Китаї Інтернет-залежність лікують електрошоком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: