Мільярд світів нашої Галактики схожі на землю, встановили астрономи

Британські планетологи визначили, що утворення схожих на Землю планет - куди більш поширений процес, ніж можна було припустити.

Не менше 3,5% зірок нашої Галактики можуть мати схожі на Землю планети, які складаються з твердих гірських порід, - це приблизно мільярд інших світів, частина яких, ймовірно, заселена живими організмами.

Про наявність в нашій Галактиці схожих на Землю планет йдеться у доповіді групи вчених з Лестерського університету, яка була представлена на щорічній нараді Королівського астрономічного товариства у Великобританії.

Хоча астрономи вже встигли виявити в космосі кілька так званих Суперземель - планет, що мають схожу з Землею будову, але більші за масою і розмірами - від масового відкриття невеликих планет вчених відокремлює ще кілька десятиліть вдосконалення астрономічних методів та інструментів.

Британські ж дослідники звернули увагу на спектр світіння особливого класу зірок - білих карликів, які, за сучасними уявленнями астрономів, є однією із завершальних стадій еволюції будь-якої зірки, схожої на Сонце за масою. У процесі своєї еволюції такі зірки проходять спочатку стадію червоного гіганта, під час якої їхній діаметр може збільшитися у 200 разів.

Відбувається це через те, що в надрах зірок закінчується водневе паливо, яке підтримувало їхнє світіння протягом мільярдів років, ядро починає стискатися, додатково розігріватися і "розпалювати" термоядерні реакції у зовнішніх прошарках зірки, що і призводить до її розширення.

Це розширення настільки велике, що виходить за межі орбіт найближчих до зірки планет (у випадку Сонячної системи це малі планети, у тому числі й Земля). В результаті цього речовина планети переходить до зірки.

Поступово "рельєф" зірки починає стискатися в іншу форму - так званого білого карлика, а навколо неї формується тонка атмосфера, що містить у собі елементи, які колись були в складі планет.

Аналіз хімічного складу цієї атмосфери легко здійснити, що у своїй роботі і виконали вчені. Отримані дані показали, що з 146 вивчених білих карликів 109 показали ознаки того, що колись у минулому в стані червоних гігантів вони поглинули свої планети, що складалися з твердих гірських порід.

Екстраполяція цих даних на весь Чумацький Шлях і дозволила вченим встановити, що в нашій Галактиці одночасно можуть існувати щонайменше близько мільярда землеподібних планет, частина з яких може бути заселена будь-якими формами життя.

Планетологи резюмували, що утворення схожих на Землю планет - куди більш поширений процес, ніж можна було припустити, а тому таких планет на Чумацькому Шляху може бути й набагато більше мільярда.

Читайте також:

Російський вчений знайшов "останки інопланетян" на місці падіння Тунгуського метеориту

У нашій Галактиці знайдено гігантську пилову хмару

Поблизу Чумацького Шляху відбувається зіткнення стародавніх галактик

Земля припинить своє існування через 7,6 мільярда років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: