Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мільярд світів нашої Галактики схожі на землю, встановили астрономи

Британські планетологи визначили, що утворення схожих на Землю планет - куди більш поширений процес, ніж можна було припустити.

Не менше 3,5% зірок нашої Галактики можуть мати схожі на Землю планети, які складаються з твердих гірських порід, - це приблизно мільярд інших світів, частина яких, ймовірно, заселена живими організмами.

Про наявність в нашій Галактиці схожих на Землю планет йдеться у доповіді групи вчених з Лестерського університету, яка була представлена на щорічній нараді Королівського астрономічного товариства у Великобританії.

Хоча астрономи вже встигли виявити в космосі кілька так званих Суперземель - планет, що мають схожу з Землею будову, але більші за масою і розмірами - від масового відкриття невеликих планет вчених відокремлює ще кілька десятиліть вдосконалення астрономічних методів та інструментів.

Британські ж дослідники звернули увагу на спектр світіння особливого класу зірок - білих карликів, які, за сучасними уявленнями астрономів, є однією із завершальних стадій еволюції будь-якої зірки, схожої на Сонце за масою. У процесі своєї еволюції такі зірки проходять спочатку стадію червоного гіганта, під час якої їхній діаметр може збільшитися у 200 разів.

Відбувається це через те, що в надрах зірок закінчується водневе паливо, яке підтримувало їхнє світіння протягом мільярдів років, ядро починає стискатися, додатково розігріватися і "розпалювати" термоядерні реакції у зовнішніх прошарках зірки, що і призводить до її розширення.

Це розширення настільки велике, що виходить за межі орбіт найближчих до зірки планет (у випадку Сонячної системи це малі планети, у тому числі й Земля). В результаті цього речовина планети переходить до зірки.

Поступово "рельєф" зірки починає стискатися в іншу форму - так званого білого карлика, а навколо неї формується тонка атмосфера, що містить у собі елементи, які колись були в складі планет.

Аналіз хімічного складу цієї атмосфери легко здійснити, що у своїй роботі і виконали вчені. Отримані дані показали, що з 146 вивчених білих карликів 109 показали ознаки того, що колись у минулому в стані червоних гігантів вони поглинули свої планети, що складалися з твердих гірських порід.

Екстраполяція цих даних на весь Чумацький Шлях і дозволила вченим встановити, що в нашій Галактиці одночасно можуть існувати щонайменше близько мільярда землеподібних планет, частина з яких може бути заселена будь-якими формами життя.

Планетологи резюмували, що утворення схожих на Землю планет - куди більш поширений процес, ніж можна було припустити, а тому таких планет на Чумацькому Шляху може бути й набагато більше мільярда.

Читайте також:

Російський вчений знайшов "останки інопланетян" на місці падіння Тунгуського метеориту

У нашій Галактиці знайдено гігантську пилову хмару

Поблизу Чумацького Шляху відбувається зіткнення стародавніх галактик

Земля припинить своє існування через 7,6 мільярда років

Залиште свій коментар

Вибір редакції