Мільйон українців стали користувачами оновленого застосунку "Дія": які можливості і де найбільш активно використовується

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мільйон українців стали користувачами оновленого застосунку "Дія": які можливості і де найбільш активно використовується

ТСН.ua

Серед головних революційних функцій оновленої версії "Дія 2.0" є шеринг документів.

Один мільйон українців встановили оновлену версію мобільного застосунку "Дія 2.0" від моменту запуску - 5 жовтня. У перші дні роботи спостерігався великий наплив користувачів, але піковий етап навантаження успішно пройдено.

Про це у п'ятницю, 16 жовтня, повідомив перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб під час онлайн-брифінгу, передає "Урядовий портал".

За його словами, Мінцифри розпочало запровадження мобільного застосунку "Дія" з базового оцифрування документів громадян. Наразі доступні в цифровому форматі такі документи, як:

  • паспорт громадянина (ID-картка та біометричний закордонний паспорт);
  • водійське посвідчення та техпаспорт на авто;
  • податковий номер (ІПН);
  • довідка внутрішньо переміщеної особи;
  • свідоцтво про народження дитини до 14 років (відображається у обох батьків);
  • цифровий студентський квиток.

Вискуб зазначив, що серед головних революційних функцій оновленої версії "Дія 2.0" є шеринг документів: "Це коли громадянин за власної згоди передає копію документа із електронним підписом, із зазначенням місця, куди відправляється ця копія, що є додатковим захистом. Ця функція працює і активно набирає популярності".

Найбільш активно "Дія 2.0" наразі застосовується у банківській сфері. Ним можна скористатися у відділеннях "ПриватБанку", "А-Банку", а також при відкритті рахунку у "Монобанку".

"Маємо вже понад 700 рахунків, відкритих повністю онлайн. Це справжній цифровий прорив", - зазначив заступник міністра.

Також Мінцифри активно розвиває застосування "Дії 2.0" у ритейлі. Наразі багато мережевих магазинів також активно приєднуються до роботи із цим мобільним застосунком, наприклад, "АТБ", "Велика кишеня" та ін. Крім того, застосунок активно використовується під час подорожей залізницею, автобусами. Завершується робота з вітчизняними аеропортами.

Також із оновленням "Дії 2.0" цей мобільний застосунок стає платіжним інструментом. Наразі можна сплачувати штрафи за порушення Правил дорожнього руху та борги за виконавчими провадженнями. За даними Вискуба, за 10 днів користувачі "Дії" сплатили майже дві тисячі штрафів та боргів на загальну суму 1,5 мільйона гривень.

На думку Олексія Вискуба, мобільний застосунок також сприяє зменшенню соціальних контактів, що важливо в період пандемії коронавірусу.

Антибюрократична революція: у 2021 році застосунок "Дія" розширить коло електронних документів

Антибюрократична революція: у 2021 році застосунок "Дія" розширить коло електронних документів
Наступна публікація