Мільйони атомних бомб: як відіб'ється на землянах найпотужніший за десятиліття спалах на Сонці

Під загрозою здоров'я людей і працездатність складних електронних систем.

Астрономи зафіксували найсильніший за останні 12 років вибух у сонячній короні, який призвів до розриву, більшому за розміром за чотири Землі. Величезна маса енергії мчить нині до нас, загрожуючи системам зв'язку, навігації літаків та здоров'ю метеозалежних, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кількість енергії, яка вирвалася з Сонця, дуже складно порахувати, але для порівняння можна уявити всю електроенергію, яку людство вироблятиме більше 500 років – за умови, що воно нічого не витрачатиме. Або, наприклад, кілька мільйонів атомних бомб – і всі ці заряджені частки і згустки плазми летять до Землі. "У Землі є власне магнітне поле. Коли це магнітне поле, викинуте в корональній масі, взаємодіє з магнітним полем Землі, спостерігаються геомагнітні бурі", - пояснює завідувач відділу фізики Сонця НАН України Наталія Щукіна.

ВідеоАстрономи зафіксували надпотужний спалах на Сонці, який може призвести до збоїв на Землі

Передусім це є ризиком для електроніки – точність навігації може давати збої. Крім того, можливий і вплив на самопочуття, тому лікарі радять особливо чутливим до космічних явищ людям більше гуляти на свіжому повітрі, добре висипатися, пити достатньо води, не ризикувати з новою їжею, відмовитися від алкоголю і тютюну, зменьшити кількість чаю, кави та різних стимуляторів, а також позитивно мислити, бо сила думки в такі дні потужніша. Співак Анатолій Матвійчук помітив, що в ці періоди в когось посилюється агресія, а творчі люди відчувають натхнення. "Маса якихось пропозицій про концерти, творчі зустрічі і так далі. Це при тому, що два тижні чи три тижні телефон мовчав взагалі. Якщо відбувається спалах на Сонці, спалах має відбуватися і в нашому творчому житті, нашій свідомості", - переконаний він.

Раніше повідомлялося, що космічне агентство NASA хоче запустити зонд, який зануриться і досліджуватиме Сонце. Головною метою місії, яка отримала назву Solar Probe Plus, буде збирання інформації про сонячну активність. Така інформація допоможе людям дізнаватися про спалахи на Сонці та магнітні бурі, що виникають на Землі. Зонд має наблизиться до Сонця десь на 6 мільйонів кілометрів. Попередня місія до Сонця, яку виконував зонд Helios 2, відбулась на відстані в 43 мільйони кілометрів.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар