Місія нездійснена: марсохід NASA не зміг видобути зразок ґрунту на Червоній планеті

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
7504
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Місія нездійснена: марсохід NASA не зміг видобути зразок ґрунту на Червоній планеті

Фото: NASA

Науковці намагаються розгадати причину першої невдачі на Марсі.

Перша спроба взяти зразок гірських порід на Марсі, яку зробив апарат NASA Perseverance, який перебуває на Червоній планеті від лютого 2021 року, закінчилася невдачею.

Про це повідомили в суботу, 7 серпня, на офіційному сайті NASA.

Марсохід досліджує кратер Джезеро, де повинен зібрати зразки гірської породи та реголіту (битої скелі та пилу) для майбутнього аналізу на Землі. Апарат використовує порожнисті свердла для свердління та ударну дрель.

Як показала телеметрія, при спробі взяти зразок гірської породи все йшло за планом - інструменти працювали в заданому режимі. Однак при перевірці виявилося, що пробірка порожня.

“Зонд не виявив очікуваного опору, який був би, якби зразок знаходився всередині пробірки", - пояснила керівниця наземної місії Perseverance в Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії Джессіка Семюелс.

Команда Perseverance намагається з’ясувати причину цієї невдачі і розгадати несподівану загадку Марса. Ймовірно, проблема була не в інструментах, а в самій гірській породі, яка не реагує так, як того очікували науковці.

“Як тільки команда краще зрозуміє, що сталося, вона зможе визначити, коли запланувати наступну спробу збору зразків”, - повідомили в NASA.

Нагадаємо, раніше вчені вперше в історії розробили карту надр Марса. Його ядро займає близько половини внутрішньої частини планети - набагато більше, ніж очікували вчені.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
7504
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація