Місяць незабаром зупиниться вперше від 2006 року: чого очікувати

Місяць незабаром зупиниться вперше від 2006 року: чого очікувати

Місяць. Ілюстративне / Фото: pixabay.com

"Велика зупинка Місяця" відбувається, коли нахили Землі та Місяця є максимальними.

У вересні 2024 року відбудеться перша так звана "велика зупинка Місяця". Востаннє таке явище фіксували 18 років тому, 2006 року.

Про це йдеться у науковій статті Live Science.

Зазначається, що під час цієї події Місяць сходить і заходить у крайніх північних і південних точках, досягаючи найвищої та найнижчої точок за 18,6-річний місячний цикл.

Науковці пояснюють, що це можливо, тому що Місяць не обертається тим самим шляхом, що й Сонце. Положення його сходу та заходу на горизонті постійно змінюються через рухи Землі та Місяця. Сонячна система плоска, планети обертаються навколо Сонця в одній площині, відомій як екліптика. Земля обертається навколо осі, нахиленої на 23,4 градуса відносно до цієї екліптики, внаслідок чого Сонце сходить і заходить майже в межах 47 градусів. А орбіта Місяця нахилена на 5,1 градуса відносно екліптики, що дозволяє йому підніматися і заходити в діапазоні 57 градусів протягом будь-якого місяця. 

"Цей великий місячний застій буде найбільш екстремальним у дні рівнодення у вересні 2024 року та у березні 2025 року. Однак видимість залежить від фази Місяця, вашого місцеперебування та погоди. Хороші часи для огляду включають схід місяця і захід сонця, і навпаки, під час повного Місяця", йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, на Марсі вперше знайшли водяний іній.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація