Місяць увійшов у півтінь Землі

Вперше за 500 років повне місячне затемнення співпало з днем зимового сонцестояння. Мешканці України цього видовища, на жаль, не побачать.

Вранці 21 грудня почалося останнє в цьому році повне місячне затемнення, яке до того ж вперше за останні 500 років співпало з днем зимового сонцестояння. О 7:29 за київським часом Місяць увійшов у півтінь Землі.

Затемнення від початку до кінця зможуть побачити мешканці Північної і Центральної Америки, островів Тихого океану, російської Чукотки і Камчатки, Таймиру, Нової Землі, північної частини Кольського півострова, а також Ісландії та Гренландії.

У Південній Америці, Західній Африці, Західній Європі та північній частині європейської Росії деякі фази затемнення буде видно на заході Місяця, а в Китаї, Японії, Австралії та Південно-Східної Азії - на сході.

Мешканці України, Середньої Азії та Західного Сибіру, Близького Сходу, західного Китаю і майже всієї Африки затемнення на цей раз не побачать.

Останній раз затемнення і зимове сонцестояння відбувалися одночасно майже п'ять століть тому.

Але з наукової точки зору, це просто збіг природних циклів. "Це досить рідкісне явище, але тут немає жодних прихованих смислів. Так уже лягли карти: нам роздали чотири тузи", - сказав Роберт Дік, викладач астрономії в Карлетоні.

Наступного року буде два повних місячних затемнення - 15 червня та 10 грудня.

Читайте також:

Вчені розгледіли на Сонці гігантський смайлик

Науковці з'ясували, що знаходиться всередині Місяця

На Сонці зареєстрували один із найсильніших спалахів в історії

У залишках метеорита виявили ознаки позаземного життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: