Місячне затемнення закінчилось

Місяць о 14.19 за Гринвічем вийшов з конуса земної тіні, яка цього разу закрила трохи більше половини місячного диска.

місячне затемнення_3
AFP
Місячні затемнення відбуваються, коли природний супутник проходить через тінь Землі
Часткове місячне затемнення, що почалося в суботу 26 червня, о 08.57 за Грінвічем, завершилося. Місяць о 14.19 за Грінвічем вийшов з конуса земної тіні, яка цього разу закрила трохи більше половини місячного диска.

Затемнення від початку до кінця могли бачити (там, де не заважали хмари) жителі Австралії, Індонезії і Нової Зеландії, островів Тихого океану. На тихоокеанському узбережжі Північної та Південної Америки було видно тільки початок затемнення, на російському Далекому Сході - тільки його кінець.

Місячні затемнення відбуваються, коли природний супутник проходить через тінь нашої планети. Якщо б площини орбіт Місяця і Землі збігалися, то місячні затемнення повторювалися б кожного повного місяця. Однак орбіта Місяця відхилена від площини земної орбіти приблизно на п'ять градусів, і тому затемнення відбуваються значно рідше.

Часто в момент затемнення видно як Місяць фарбується в червоний колір, "заливається кров'ю". Це пов'язано з тим, що земна атмосфера краще пропускає червону частину спектру сонячного випромінювання.

Цього разу найвища точка затемнення досягла о 11.38 за Гринвічем (14.38 за Києвом). У цей момент земна тінь закрила близько 54% площі диска Місяця.

Попереднє часткове місячне затемнення спостерігалося 31 грудня 2009. У цьому році також очікується повне місячне затемнення, яке відбудеться 21 грудня і буде найкраще видно в Північній Америці.

Крім того, 11 липня відбудеться повне сонячне затемнення, яке можна буде спостерігати в південній частині Тихого океану.

Читайте також:

Перше сонячне затемнення 2010 року

На Новий рік відбудеться часткове місячне затемнення

Сонце увійшло до циклу підвищеної активності

На Землі відбулося сонячне затемнення сторіччя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: