Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Місячні кратери виявилися гігантськими батарейками

У рамках роботи вчені побудували комп'ютерну модель взаємодії потоків заряджених частинок, що випускаються Сонцем (сонячного вітру), і полярних кратерів.

Вчені встановили, що місячні кратери можуть виявитися електрично зарядженими. Стаття дослідників з'явилася в журналі Journal of Geophysical Research, а її короткий виклад наводить видання Universe Today.

У рамках роботи вчені побудували комп'ютерну модель взаємодії потоків заряджених частинок, що випускаються Сонцем (сонячного вітру), і полярних кратерів. Фізики розглядали потоки як розріджений газ з іонів і електронів, який в полярних регіонах дійсно веде себе як вітер - через невеликий нахил осі обертання Місяця потоки часток рухаються майже горизонтально.

У результаті вченим вдалося встановити, що подібний вітер "задуває" всередину кратерів. При цьому електрони рухаються швидше більш важких іонів, що приводить до виникнення різниці потенціалів між внутрішньою частиною навітряного схилу і дном.

За словами вчених, нове відкриття може стати в нагоді астронавтам. Справа в тому, що полярні кратери є одними з ймовірних місць для будівництва місячних поселень - це пов'язано з тим фактом, що їх внутрішня частина ніколи не освітлюється Сонцем, тому там збереглися залишки принесеного кометами льоду (нещодавно вчені знайшли лід в більш ніж 40 кратерах) . Наявність електричного заряду на поверхні може представляти небезпеку для приладів, а також посилювати липучість місячного пилу за рахунок його електризації.

Місячна пил є об'єктом пильного вивчення дослідників та інженерів. Так, наприклад, в 2009 році інженери NASA створили пилосос для місячного пилу. Цей пристрій забезпечений спеціальною електронною гарматою, яка випускає спрямований потік електронів. Розтруб пилососа при цьому має позитивний заряд.

Читайте також:

У Нью-Йорку продані речі перших американських астронавтів

Росія перенесла політ на Марс на 20 років

Астронавти шатлу Discovery почали перший вихід у відкритий космос

Залиште свій коментар

Вибір редакції