Місячний камінь з "Аполона-11" виявився шматком деревини

Експерти засумнівалися в достовірності каменя ще в 2006 році . Остаточне це підозріння підтвердив аналіз експоната.

Фрагмент місячного грунту, що зберігається в голландському музеї Рейксмюсеум, виявився шматком окам'янілим деревини. Про відкриття повідомляє ВВС News.

Експонат був переданий прем'єр-міністрові Голландії астронавтами місії "Аполон-11" незабаром після їх повернення з Луни в 1969 році. Після смерті прем'єр-міністра камінь відійшов музею. Він був застрахований на суму 500 тисяч доларів.

Експерти засумнівалися в достовірності каменя ще в 2006 році . Остаточне це підозріння підтвердив аналіз експоната, проведений фахівцями Амстердамського вільного університету, повідомляє Associated Press. Американський уряд доки ніяк не прокоментував ситуацію.

Інцидент з каменем може спровокувати нову хвилю розмов про так звану місячну аферу. Прибічники цієї версії вважають, що американські астронавти ніколи не бували на Місяці, а всі шість місячних місій були сфальсифіковані. Цікаво, що зовсім недавно зонд NASA LRO виявив на земному супутнику сліди висадки астронавтів місії "Аполон-14".

Нагадаємо, американське аерокосмічне агентство NASA визнало, що оригінальний відеозапис першої висадки людини на Місяць загинув багато років тому. Кадри висадки допомогли відновити голлівудські експерти, що займаються випуском старих фільмів у цифровому форматі. Результат їхньої роботи в чомусь навіть перевершив оригінал.

Читайте також:

NASA загубило відео висадки людини на Місяць. У Голівуді зробили нове

NASA запустило відразу два супутника - дослідника на Місяць

Росіянам поки не кортить на місяць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: