Місячну програму NASA визнали нежиттєздатною

Експерти підрахували, що при закладеному фінансуванні в бюджеті на 2010 рік, дослідження на Місяці будуть неможливими.

Незалежні експерти прийшли до висновку, що фінансування місячної програми NASA необхідно збільшити, в нинішньому вигляді вона "нежиттєздатна".

Про це мовиться в доповіді, підготовленій за замовленням Білого дому.

У документі повідомляється: "Комітет пропонує два здійсненні варіанти, які ув'язуються з бюджетом 2010-го фінансового року. Проте жоден з них не передбачає життєздатної дослідницької програми. Фактично, комітет вважає, що при закладеному на 2010-й рік бюджеті дослідження не можуть бути розумними".

Фахівці прийшли до висновку, що життєздатні дослідження можна проводити, збільшивши існуючий бюджет на 3 млрд доларів. Нинішній річний бюджет NASA складає 18 млрд доларів.

На думку авторів доповіді, мають бути переглянуті не лише фінансові аспекти програми, але і терміни її реалізації. Як наголошується в документі, в нинішній економічній ситуації висадка на Луну до 2020 року представляється проектом, що не реалізовується.

Експерти закликають NASA приділяти більше уваги співпраці з іншими країнами і приватними комерційними фірмами.

Панель експертів очолив колишній глава авіабудівної корпорації Lockheed Martin Норман Огустін. Серед авторів доповіді значаться глави найбільших фірм, вчені та колишні астронавти.

Читайте також:

Шатл Discovery повертається на Землю

Весь світ зможе пограти в The Beatles

Кліматологи пророкують планеті глобальне похолодання

Туманність Андромеди виявилася галактикою-"канібалом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: