Мобільний телефон стане особистим лікарем власника

Тепер мобільний телефон буде нагадувати власникові, коли йому треба приймати ліки. Крім того - розроблено пігулку, яка сама "знаходить" хворе місце в організмі.

Мобільний телефон простежить, щоб пацієнт вчасно прийняв таблетку, виміряє тиск і пульс і поставить хворому діагноз. Медичні фірми спільно з мобільними операторами розробляють нові сервіси.

Мобільний телефон - це річ, яку завжди носять із собою. Людина може забути вдома годинник, парасолька, носовичок, але телефон, швидше за все, буде при ньому. Цим фактом вирішили скористатися медики.

Як відомо, при прийомі ліків найголовніше - не забути вчасно випити потрібну таблетку. Для завантаженого справами офісного працівника, літнього пенсіонера або просто людини це часто перетворюється на нездійсненне завдання.

Фармацевтичні фірми, чиї продажі безпосередньо залежать від того, чи будуть пацієнти вчасно приймати призначені їм ліки, спільно з великими мобільними операторами розробляють новий вид послуг - SMS-повідомлення з нагадуванням випити таблетку.

Один з таких сервісів - Take Your Pills - вже діє на території США і Канади. Кожен день в певний час абонент, який підписався на послугу, отримує повідомлення з нагадуванням. Підписатися можна на термін від 1 місяця до року.

Інший спосіб нагадати пацієнту про необхідність прийняти пігулку запропонували в американській фірмі Vitality. Фірма розробила електронний пристрій у вигляді насадки на кришку банки з таблетками. Якщо ліки не було прийнято вчасно, то на мобільний телефон пацієнта надходить дзвінок з голосовим нагадуванням.

Французька фірма Orange створила додаток для мобільного телефону, який знімає свідчення з кардіомонітор, встановленого на тілі пацієнта, і відсилає їх через Інтернет його лікуючого лікаря.

А Philips веде розробку так званих "розумних пігулок". Після проковтування така таблетка буде переміщена в потрібне місце травного тракту за допомогою крихітної мікросхеми, розміщеної на поверхні таблетки. Медики вважають, що подібне рішення може в кілька разів підвищити ефективність ліків.

Читайте також:

Розроблено перші у світі електронні труси з функцією SMS

У Японії використовують рингтони для лікування похмілля

Мрії олігархів: рейтинг найдорожчих у світі гаджетів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: