Мобільний телефон знаходить "паличку Коха"

Учені розробили приставку до мобільного телефону, за допомогою якої можна діагностувати ряд захворювань, у тому числі туберкульоз.

Новий компактний пристрій Cellscope зроблений на базі оптики звичайного мікроскопа, може діагностувати ряд захворювань, у тому числі туберкульоз.

Його також називають "флуоресцентним мікроскопом" по аналогії з традиційним флуоресцентним мікроскопом – громіздким дорогим приладом. В ході дослідів гаджет об'єднали з однією з популярних моделей мобільного телефону Nokia з вбудованою фотокамерою 3,2 мегапікселя.

По словах вчених з Каліфорнійського університету в Берклі, принцип дії портативної приставки такий як і в звичайного флуоресцентного мікроскопа. Спеціально розроблені флуоресцентні молекули-мітки, потрапляючи в кров, з'єднуються із заданим типом бактерій, наприклад, із збудником туберкульозу - "паличкою Коха". Потім проба крові просвічується за допомогою флуоресцентного мікроскопа, який виявляє помічені бацили, що світяться певним кольором.

На відмінно від лабораторного побратима, де застосовуються потужні газові лампи, Cellscope використовує як джерело дешеві світлодіоди промислового виробництва. Для відстежування флуоресцентних міток в пристрої застосовуються недорогие оптичні фільтри.

Без них Cellscope перетворюється на мікроскоп, за допомогою якого можна відстежити деформовані клітки,а також виявити малярійних паразитів.

На думку розробників, гаджет насамперед може бути корисний жителям країн, що розвиваються, де повноцінне діагностичне медичне устаткування – рідкість, тоді як мобільні телефони поширений досить широко.

Читайте також:

Чехи створили мобільний-годинник з подвійним екраном

Мешканці Ірану оголосили бойкот телефонам Nokia

FujiFilm розробила 3D фотокамеру

Японці створили скляну дівчину в 3 мм завширшки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: