На адронному колайдері завершився один з експериментів

На ВАК успішно завершився експеримент із детектором LHCf, який призначений для реєстрації нейтральних часток, що утворюються в протонних зіткненнях.

На Великому адронному колайдері завершився один з експериментів - LHCf. Попередні дані обробки результатів експерименту було представлено на Міжнародній конференції з фізики високих енергій ICHEP-2010.

Скороченням LHCf позначають детектор, призначений для реєстрації нейтральних часток, що утворюються в протонних зіткненнях. Він є найменшим із шести детекторів, установлених на ВАК.

З його допомогою вчені реєструють високоенергетичні нейтральні частки - фотони, нейтрони й нейтральні пі-мезони. Зібрана на детекторі інформація корисна, насамперед, астрофізикам, тому що вона дасть можливість краще зрозуміти, як поводяться частки в космічних променях.

Фахівці ВАК вийняли детектор 20 липня. В 2009 і 2010 роках учені збирали його дані, отримані при енергії зіткнення пучків 0,9 тераелектронвольт, а з 30 березня по 19 липня 2010 року - при повній енергії зіткнень 7 тераелектронвольт.

Фізики планують в 2011 році встановити на місце вийнятого детектора більш стійкий до радіації варіант (попередній варіант досить швидко став непридатним). Також учені планують отримати дані з LHCf в 2013 році, коли колайдер має вийти на проектну потужність зіткнень 14 тераелектронвольт.

Читайте також:

Конкурент Великого адронного колайдера знайшов "божественну частинку"

У колайдері побачили дивну античастинку

Адронний колайдер зупинять на рік, щоб потім відтворити Великий вибух

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: