На Алясці знайшли останки дитини, яка жила під час Льодовикового періоду

Археологи вперше розкопали залишки примітивної хатини часів Льодовикового періоду на Алясці. Там було поховання 2-4-річної дитини.

Унікальну знахідку зробили американські археологи в центральній частині штату Аляска. У дельті річки Танана виявлені обвуглені рештки дитини, яка жила 11,5 тис. років тому.

Останки належать дитині двох-чотирьох років, яка жила "наприкінці Льодовикового періоду", повідомив археолог Бен Поттер з Університету штату Аляска в місті Фербанкс.

Він наголосив, що настільки стародавніх решток, які належать Homo Sapiens, ще ніхто не знаходив в арктичному регіоні Північної Америки.

За його словами, під час розкопок були виявлені кам'яні знаряддя праці, вогнище і сліди примітивної хатини. Ця знахідка має важливе наукове значення, адже стародавні мешканці цього регіону вели переважно кочовий спосіб життя і залишили після себе вкрай мало житлових будівель.

Руїни хатини, зведення якої датується кінцем Льодовикового періоду, знайдені на Алясці вперше. Настільки ж древні стоянки досі виявляли тільки в Росії, на півострові Камчатка.

Поттер з колегами вважає, що, судячи зі стану зубів, дитину вигодовували материнським молоком. Вона, вочевидь, обіймала досить високе положення в ієрархії доісторичної групи людей, оскільки тіло після смерті було спалене на багатті в центрі хатини і там же поховане.

Вчені відхилили версію канібалізму і впевнені, що дитина померла з природних причин. Археологи планують провести аналіз ДНК з метою встановити стать, ймовірну причину смерті і родову приналежність останків.

Читайте також:

Замість Ярослава Мудрого у саркофазі знайшли останки двох жінок

У Сибіру виявили новий вид людей

Японці пообіцяли за 4 роки відродити на Землі мамонтів

На розкопках у Місті курганів знайшли камеру із заживо похованими дівчатами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: