На Алясці знайшли сліди масового вбивства – це підтверджує моторошні легенди місцевих про давню битву

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До серії кривавих сутичок, за переказами, призвела гра у дротики.

Археологи в селищі Агалігміут на Алясці виявила сліди кривавої сутички 350-річної давнини – залишки десятків людей та десятки тисяч артефактів. Моторошні легенди про битву місцеві передавали від покоління до покоління.

Про відкриття міжнародної команди археологів під керівництвом фахівців з Університету Абердіна повідомляє Live Science.

Цей конфлікт стався під час так званої "війни з луками та стрілами" на Алясці. За переказами, війна почалася через невдалий випадок під час ритуальних ігор – маленький хлопчик влучив дротиком в око своєму однолітку. Це розгнівало батька дитини і той позбавив "кривдника" обох очей. За цим була ще одна помста, конфлікт загострився і переріс у серію війн між племенами Аляски та Юкону.

Під час розкопок дослідники знайшли останки 28 людей, які загинули під час сутички, а також близько 60 тисяч добре збережених артефактів.

Як зазначається, знайдені останки демонструють жорстокі способи страти. Більшість загиблих – діти, жінки та літні люди. На деяких загиблих були сліди мотузок – їх судячи з усього зв'язували перед смертю. Деякі жертви лежали обличчям додолу, а в їхніх черепах були дірки від стріл та списів.

Археологи відмовилися оприлюднювати світлини залишків з поваги до цих людей та їхніх нащадків.

Точну дату події археологи не знають, втім поселення, в якому сталася сутичка, побудували між 1590 і 1630 роками. Згідно з аналізом, воно було знищено через напад і масштабну пожежу за кілька десятків років потому.

Легенду про криваву бійню в Агалігмунті розповідають представники ескімоського народу юпік. Так, наприклад, їхні історії свідчать, що воїнів селища очолила людина на ім'я Піллугтук. Він зібрав воїнів та пішов атакувати інше селище, проте його мешканці дізнались про це завчасно, влаштували засаду та вбили ворогів. Після цього вони пішли добивати тих, хто залишився в Агалігмунті. Оскільки більшість чоловіків загинули у засідці, жертвами бійні й стали жінки, діти та старі – що підтверджують знайдені залишки.

Нагадаємо, на північному узбережжі Перу, неподалік від Чан-Чану, колишньої столиці давньоколумбійської імперії Чиму (1250-1470 років), вчені знайшли рештки понад 269 дітей та 466 молодих лам. Що змусило представників народу Чиму провести найбільше дитяче жертвоприношення в історії читайте у матеріалі ТСН.ua.

ВідеоЄгипетські археологи знову знайшли цінні гробниці

У місті Луксор дослідники розкопали дві велетенські стародавні гробниці, які належать до часів 18 династії фараонів. Тобто спорудам вже три з половиною тисячі років. Розташовані вони поряд, одну з них археологи називають найбільшою у регіоні. Площа гробниці 550 квадратних метрів, до того ж приміщення має 18 виходів. Усередині добре збереглися настінні малюнки та написи.    

Єгипетські археологи знову знайшли цінні гробниці

Залиште свій коментар

Вибір редакції