На Байкалі з'являються загадкові кільця

Загадкові кільцеві утворення на льодах Байкалу виявили завдяки знімкам з космосу. Вони можуть бути пов'язані з сейсмічною активністю.

Знімок Байкалу з космосу
Scanex
Знімок Байкалу з космосу
На космічних знімках закутого в лід озера Байкал вчені виявили великі темні кільця, діаметром приблизно 5-7 км. Причини їх виникнення невідомі.

Науковці зазначають, що це явище не нове. Але через значний розмір побачити кільця з льоду і навіть з гірських хребтів, що оточують улоговину озера, практично неможливо.

Тому знаходити кільцеві утворення почали нещодавно, коли на замовлення російського уряду розпочався щоденний космічний моніторинг Байкальської природної території.

Причини і механізм утворення кільцевих льодових явищ ще не вивчені, повідомляє інженерно-технологічний центр Scanex. Вчені підозрюють, що формування кілець пов'язане з викидами природного метану з осадкової товщі дна Байкалу. Озеро розташоване у рифтовій зоні, яка характеризується підвищеним тепловим потоком і сейсмічною активністю.

Підвищене теплове поле і температурний градієнт викликають інтенсивне газоутворення. При цьому виходи природного газу з дна озера виявляються у вигляді міхурів літом і утворення "пропарин" від півметра до сотень метрів в поперечнику взимку.

"Але гігантські темні кільця на льоду Байкалу характеризуються аномально великими розмірами", - дивуються російські фахівці.

Існує думка, що для пояснення загадкового явища необхідно розглянути систему точкового джерела тепла на дні озера. В цьому випадку, викиди теплового джерела, піднімаючись вгору, здатні прийняти кільцеподібну форму.

Поки що загадка кільцевих утворень на льодах Байкалу залишається нерозкритою.

Читайте також:

NASA сфотографувало коралового птеродактиля над океаном

Вчені знайшли "прабатьків" людства

Під поверхнею супутника Сатурна є рідка вода

На Землі пересихають джерела прісної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: