На Буковині знайшли зуб мамонта, якому 300 тисяч років

Дата публікації
Перегляди
901
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Буковині знайшли зуб мамонта, якому 300 тисяч років

Фото: tsn.ua

Цінну знахідку виявили на березі Дністра.

У Чернівецькій області вчені знайшли зуб мамонта, якому близько 300 тисяч років. Археологи виявили цікаву знахідку під час розкопок палеолітичної стоянки Молодова V на березі Дністра.

Про це повідомляє Укрінформ.

"У нас є останки різних мамонтів. З того, що вже опубліковано, у нас є знахідка так званого Хазарського мамонта (лат. Mammuthus trogontherii chosaricus), його зуб. Це один з предків звичайного шерстистого мамонта, який жив близько 300 тисяч років тому. Його знайшли поблизу палеолітичної стоянки на Дністрі Молодова V", — розповів професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Чернівецького університету Богдан Рідуш.

За його словами, зуб знайшли минулої зими. Через низький рівень води в Дністрі саме в цей час найкраще проводити наукові дослідження.

"На території області відомі кілька опорних, тобто добре досліджених багатошарових палеолітичних стоянок. Найвідоміша з них — це Молодова V. Вона розташовується в долині Дністра. Торік рівень водосховища впав, була також тепла зима, і ми їздили дивитися розріз цієї стоянки. Там знайшли багато цікавих останків. Крім зуба мамонта, ми знайшли і кілька зубів коней, яким також близько 300 тисяч років. Вони відрізняються за розмірами і за морфологією від нинішніх коней", — говорить Рідуш.

Учений додав, що зуб зараз є найдавнішою знахідкою останків мамонта, які коли-небудь виявляли на території Буковини.

Після досліджень знахідку передадуть до природознавчого музею ЧНУ.

Нагадаємо, що в Тернопільській області "чорний" археолог отримав смішний штраф за продані цінності.

"Чорні археологи" завдали понад 150 мільйонів гривень збитків розкопками скіфського кургану

"Чорні археологи" завдали понад 150 мільйонів гривень збитків розкопками скіфського кургану
Наступна публікація