На дні Байкалу знайшли паливо майбутнього

Занурення російських глибоководних апаратів сприяло знахідці палива майбутнього.

На дні Байкалу виявлено паливо майбутнього. Це відкриття зроблене в ході чергового занурення глибоководних апаратів "Мир".

Вперше в історії знайдені поля газогідратів, які лежать на поверхні донних осадкових відкладень. Раніше це паливо знаходили тільки під шаром грунту. Газогідрати – кристали, які при певній температурі і тиску утворюються з води і газу. Зовні вони нагадують спресований сніг і можуть горіти. На думку учених, вже в найближчому майбутньому газогідрати можуть стати основним джерелом енергії для людства.

"Ми багато років працювали в океанах, щось знаходили, якісь маленькі включення газогідрата. Але таких "хвостів" я не бачив. Я ніби шматок золота в руці потримав в цьому зануренні! Це були фантастичні занурення", - говорить Євгеній Черняєв, пілот глибоководного апарату "Мир-2".

Експедиція апаратів "Мир" на Байкал почалася торік. Глибоководні апарати шукали в озері нові види тварин і рослин.

Крім того, апарати "Мир" досягли найглибшого місця Байкалу. Вони занурилися на понад 1600 метрів біля острова Ольхон, який розташований в центральній частині озера. Цього року занурення почалися з півдня Байкалу і поступово просуваються на північ.

Читайте також:

Нова технологія дозволить джипу витрачати 2,3 літри пального на 100 км

ТОП-10 найбільш економних і ненажерливих авто

Британія розсекретила інструкцію на випадок ядерної війни з СРСР

Нафта різко подорожчала

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: