Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Філіппінах в шлунку мертвого кита знайшли 40 кг пластику

Серед знахідок - 16 мішків для рису, пакети для покупок та інше.

На початку березня працівники музею колекціонера Д'Бона на сході від міста Давао в однойменній затоці на Філіппінах виявили мертву тварину - кита, шлунок якого поряд з мішками з рисом був наповнений пластиковими пакетами. Про це повідомляється на сторінці музею в Facebook.

Досліджувачі були шоковані: за їхніми словами, черево тварини було наповнене "найбільш пластиковим матеріалом, який ми коли-небудь бачили в киті". В його шлунку виявилося 16 мішків з рисом, "пакети для покупок" та інші предмети неорганічного походження, які будуть названі пізніше. "Я не був готовий до такої кількості пластику. Його було так багато, що пластик почав кальцифікацію", - сказав засновник і президент музею Даррел Блатчли телекомпанії CNN.

Використання одноразового пластику є особливою проблемою у деяких країнах Південно-Східної Азії, в тому числі на Філіппінах. П'ять країн Азії - Китай, Індонезія, Філіппіни, В'єтнам і Таїланд - становили до 60% пластикових відходів, які потрапляють в океани, згідно зі звітом 2015 року, проведеним захисником навколишнього середовища Ocean Conservancy і Центром бізнесу та навколишнього середовища McKinsey. Це наводить дослідників на думку про екологічну катастрофу, пов'язаної з тотальним забрудненням середовища поліетиленовою продукцією.

У червні минулого року гігантський кит загинув в Таїланді, проковтнувши 80 пластикових пакетів. Його смерть настала незабаром після того, як звіт уряду Великої Британії показав, що рівень пластику в океані може потроїтися за десятиліття, якщо не будуть вжиті заходи з утилізації сміття.

Нагадаємо, що в українських водоймах риба у воді гине через раннє цвітіння водоростей, при якому утворюється плівка на воді. Риба під нею задихається. Дніпро останнім часом починає цвісти раніше звичайного, і триває цей процес кілька місяців. Пік цвітіння - останні місяці літа, в особливості - серпень. Температура води в цей час найвища, тому водорості розмножуються швидкими темпами і загрожують рибі.

Відео За крок до катастрофи: раннє цвітіння Дніпра загрожує рибам та людям

Дніпро останнім часом починає квітнути раніше ніж зазвичай, і триває цей процес до кількох місяців. Серпень - пік цвітіння. Температура води в цей час найвища, тож водорості розмножуються шаленими темпами и становлять загрозу не тільки рибам , а й, навіть, людям. 

За крок до катастрофи: раннє цвітіння Дніпра загрожує рибам та людям

Залиште свій коментар

Вибір редакції