Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Філіппінах знайшли невідомий раніше вид мініатюрних людей: що про нього з’ясували вчені

Знахідка спростовує застарілу ідею про те, що лінія розвитку людства йшла "прямо".

На філіппінському острові Лусон учені знайшли залишки щонайменше трьох людей, які належать до невідомого раніше вимерлого виду.

Про це повідомляє National Geographic.

Фахівці знайшли в печері Кальяо загалом 13 скам'янілостей: корінні зуби, пальці рук і ніг дорослих, а також частину стегнової кістки дитини.

Новий вид отримав назву Homo luzonensis на честь острова. Встановити, як люди виглядали доволі складно: знайдені фрагменти не дозволяють скласти повну картину. Однак якщо судити з розмірів зубів, які зазвичай пропорційні розміру тіла ссавців, то ці люди не могли бути вищими за 1,2 метра.

За цим показником їх можна порівняти з іншим видом мініатюрних стародавніх людей – людина флореська (Homo floresiensis). За такий невисокий зріст їх неофіційно називають "гобітами".

Представники виду жили близько 50 тисяч років тому – одночасно з іншими видами людей. Однак Homo luzonensis мають більше спільних рис з древніми людьми.

Несподіванкою також було те, що судячи з анатомії кісток ніг цей вид однаково вправно вмів ходити вертикально та водночас лазили деревами. Як зазначається, усі інші представники Homo втратили другу здатність на той час. Палеонтологи припускають, що такий спосіб пересування зумовлений життям на ізольованому острові.

Як наголошують учені, знахідка цього виду вкотре оскаржує застарілу ідею про те, що лінія розвитку людства йшла "прямо" - від менш розвинутих до більш "просунутих" видів. 

Нагадаємо, найстаріший викопні останки Homo sapiens віком близько 300 тисяч років були знайдені в Джебель-Ірхуді, що в Марокко. Вони на 100 тисяч років старші раніше знайдених рештків людини.

ВідеоУ печері Мексики археологи знайшли дві сотні артефактів цивілізації Майя

Півсторіччя тому цю систему печер на місці стародавнього міста Чичен-Іца виявили місцеві жителі. Науковці вже тоді почали дослідження, але через загадкові обставини розкопки раптово припинили, а вхід до печер геть завалили камінням. Минулого року, інші археологи наважилися відновити дослідження. Більшість артефактів в печерах пречудово збереглися попри свій вік.

У печері Мексики археологи знайшли дві сотні артефактів цивілізації Майя

Залиште свій коментар

Вибір редакції