На Гаваях знайшли магму

На околицях вулкану Кілауеа (Kilauea) геологи знайшли розплавлену магму.

Як розповів ВВС професор університету Джона Хопкінса в Балтіморі, Брюс Марш, можливість вивчати магму в її природному стані - мрія геологів. Зазвичай магму можна спостерігати на земній поверхні у вигляді застиглої вулканічної лави.

"Випадок нечуваний - ми вперше спостерігаємо магму в природних умовах, - з ентузіазмом заявив учений. - Різниця приблизно така, як між вивченням кісток динозавра в музеї і знайомством з живим динозавром".

Вулкан Кілауеа (Фото: cooltura.ru)
Зазвичай магму можна спостерігати на земній поверхні у вигляді застиглої вулканічної лави
"Там жарко, як в пеклі. Температура магми складає 1050 градусів Цельсія", - додав він. Професор Марш також розповів, що магма на 67% складається з кремнію і за консистенцією нагадує кленовий сироп.

Магма піднялася вгору по свердловині на 10 метрів, після чого в свердловину закачали охолоджуючий розчин, і вона застигла.

Керівник робіт Біл Теплоу запевнює, що вірогідність викиду магми або виверження вулкану в результаті бурильних робіт близька до нуля. "Небезпеки немає, все під контролем", - заявив він.

Насичена газами розплавлена магма є матеріалом, з якого формуються головні породи земної кори - гранує і базальт. Вулкани - це крапки, де даний процес йде найінтенсивніше і близько до поверхні.

Граніт переважає у складі континентальної кори, а базальт - океанічної. Вміст кремнію в граніті складає приблизно 75%, в базальті - 50%.

Вулкан Кілауеа (Фото: cooltura.ru)
Ця знахідка допоможе краще зрозуміти процеси, що відбуваються в надрах Землі
Таким чином, магма, знайдена на сході головного острова Гавайського архіпелагу, помітно відрізняється від базальту, з якого складається навколишнє океанське дно. На думку професора Маршу, вивчення цього феномена може пролити світло на природу утворення континентів.

Знахідка на Гаваях стала однією з головних тим для обговорення на осінній сесії Американського геофізичного суспільства. На думку фахівців, вона допоможе краще зрозуміти процеси, що відбуваються в надрах Землі і, можливо, точніше прогнозувати вулканічні виверження.

Учені збираються пробурити до "природної лабораторії" ще декілька свердловин. Відкриття було зроблене випадково. Головною метою буріння був пошук джерел підземного тепла для геотермальної станції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: