На краю Сонячної системи знайшли незрозуміле випромінювання

Астрономи виявили смугу, яка відображає проникнення до Сонячної системи частинок з аномально великою енергією.

Астрономи NASA і Європейського космічного агентства виявили незвичайне високоенергетичне випромінювання на краю Сонячної системи.

Нове відкриття було зроблене за допомогою космічного апарату IBEX - Interstelar Boundary Explorer, виведеного на орбіту в жовтні 2008 року. За словами вчених, отримані дані змусять переосмислити вже відомі факти про те, що відбувається в міжзоряному середовищі.

"Ми отримали дані про випромінювання, яке не відноситься до відомих нам об'єктів і не вписується в існуючі фізичні моделі Сонячної системи", - розповів науковий співробітник проекту IBEX Стівен Фьюзлер.

За словами старшого наукового співробітника проекту Девіда Маккомаса, "астрономи очікували побачити невеликі коливання міжзоряного простору, більша частина якого віддалена від Сонячної системи приблизно на 16 мільярдів кілометрів".

"Проте супутник показав нам вузькі діапазони випромінювання, які йдуть з меж Сонячної системи і які утричі рази сильніше, ніж ми гадали", - додав він.

Раніше вчені вважали, що на цій відстані потік заряджених частинок сонячного вітру та індукція магнітного поля Сонця слабшають настільки, що більше не можуть подолати тиск розрідженої міжзоряної речовини, в якій окремі атоми і дрібні частинки пилу подорожують зі швидкістю близько 30 кілометрів на секунду. Спочатку ж частинки сонячного вітру мають швидкість близько 400 кілометрів на секунду.

Карта IBEX
Карта випромінювання, складена IBEX
В результаті на межі геліосфери встановлюється рівновага, яка і визначає форму і розміри Сонячної системи і її меж. При цьому індукції магнітного поля Сонця виявляється достатньо, щоб відхилити траєкторію більшості заряджених частинок міжзоряної матерії.

Проте, зіткнення міжзоряних частинок і частинок сонячного вітру на межі геліосфери призводять до утворення частинок з нульовим зарядом, і такі високоенергетичні частинки міжзоряної речовини не відхиляються магнітним полем і проникають через "кордон".

На карті, побудованій апаратом IBEX, ученим вдалося розгледіти довгу і вузьку смугу, що відображає проникнення до Сонячної системи частинок з аномально високою енергією. Ця смуга, на їхню думку, відображає взаємодію магнітного поля Сонця з магнітним полем міжзоряного простору і показує, як галактичне оточення може позначитися на формі і розмірах меж Сонячної системи.

Читайте також:

Сонце викинуло гігантський фонтан розжареного газу

У Сатурна знайдене нове величезне кільце

Астрономи сфотографували космічну пожежу

Вчені відкрили матерію, яка не підкоряється законам гравітації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: