На Марсі нещодавно протікала вода

Останні дослідження вчених показали, що на планеті були канали з талою водою усього 1,25 млн. років тому.

На поверхні Марса приблизно мільйон років тому протікала вода. На знімках, переданих з Червоної планети космічним апаратом NASA, видно віялоподібні канали, яким, судячи з усього, близько 1,25 мільйонів років.

Учені вважають, що ці канали проклала вода, яка утворилася під час таненні криги. Судячи з усього, це був останній період, коли поверхнею Марса протікала вода, вважає група американських дослідників з університету Брауна в штаті Род-Айленд.

Ученим було відомо, що канали на Червоній планеті відносно молоді, але вони не могли точно визначити їх вік. І ось тепер це зробили Семюел Шон і його колеги з Браунівського університету. Вони визначили вік каналів за допомогою кратерів на гірському плато "Promethei Terra", розташованому на південь від марсіанського екватора.

"Це не те водоймище, в яке можна запустити золоту рибку. Але вода там була і утворилася вона у процесі таненні криги. По поверхні Марса текла тала вода, залишаючи наноси. Все це тривало не дуже довго, але це було", - пояснив Шон.

За словами дослідників, відкриття системи каналів або одного каналу, по якому не так давно, - всього лише 1,25 мільйонів років назад - текла вода, істотно збільшує період, протягом якого на Червоній планеті могла бути вода в рідкому вигляді. Крім того, це є ще одним доказом того, що на Марсі нещодавно був льодовиковий період. У той час полярна крига, як вважають, просунулася до екватора планети, про що свідчать наноси на дні каналів в середніх широтах.

Раніше повідомлялося, що NASA готується оголосити про те, що на Марсі виявлені ознаки органічного життя. За інформацією, отриманою з наукових приладів, під поверхнею Червоної планети можуть існувати бактерії. Там вони захищені від холоду і жорсткого ультрафіолетового випромінювання.

Читайте також:

Чи є життя на Марсі: нові дані NASA

Росія готує унікальну експедицію на Марс

10 найбільш незвичайних предметів у космосі

На Марсі знайшли деревину 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: