На Марсі сталося найпотужніше сяйво за всю історію спостережень

Дата публікації
Перегляди
2557
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Марсі сталося найпотужніше сяйво за всю історію спостережень

Фото: Getty Images

Такі спалахи можуть надалі загрожувати майбутнім колоністам планети.

На поверхні Марса можна було спостерігати сяйво, яке стало найпотужнішим за всю історію спостережень за планетою. За словами вчених, воно виявилося в 25 разів сильнішим та яскравішим за ті, що фіксувалися раніше, повідомляє Science Alert.

Такі сяйва чимось схожі на звичні Полярні сяйва на Землі, однак не є такими повною мірою. Співробітник університету Колорадо в Боулдері (США) Сонал Джаін розповів, що Марс не має сильного магнітного поля. Тому частинки викиду поглинаються всією його атмосферою, розігрівають її, змушуючи розширюватися і позбавляючи численної концентрації поблизу полярних областей.

Фото: NASA

Також під час нинішнього сяйва марсоходом Curiosity було зафіксовано рекордне значення приповерхневої радіації, що в подальшому може стати серйозною загрозою для майбутніх колонізаторів планети. Один із дослідників з марсоходу Дон Хасслер пояснив, що люди повинні будуть десь ховатися, якщо в момент аналогічного спалаху перебуватимуть на поверхні Марса. І зазначив, що такі явища, як це, дуже корисні для наукових досліджень і вивчення можливих ризиків.

На щастя для нас, земне Полярне сяйво не тільки абсолютно нешкідливе, але й неймовірно красиве. І одні з найяскравіших прикладів цього можна регулярно спостерігати в небі над Фінляндією.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
2557
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація