На Марсі знайдено надзвичайно чисту водяну кригу

У кратерах на поверхні Червоної планети знайдена водяна крига, вміст бруду в якій не перевищує 1%.

Учені виявили лід в марсіанських між північним полюсом та екватором.

Відкриття вдалося зробити завдяки камері з високою роздільною здатністю, встановленої на зонді НАСА Mars Reconnaissance Orbiter

"Відомо, що лід знаходиться під поверхнею у високих широтах Марса, проте нам вдалося з'ясувати, що він поширений набагато ближче до екватора, ніж ми могли подумати, ґрунтуючись на даних про сьогоднішній клімат Червоної планети", - заявив Шейн Бірн з Університету Арізони (США ), учасник програми High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE).

Водяна крига виявилася на диво чистою. Спочатку вченим здалося, що бруд і лід змішані тут в рівних пропорціях, потім з'ясувалося, що бруд становить не більше одного відсотка.

Настільки чиста крига знайдена відразу в п'яти кратерах глибиною від 45 сантиметрів до двох з половиною метрів. З тих пір, коли вчені помітили яскраво-синю речовину на дні кратерів, і до того часу, коли вона перетворилася на водяну пару, минуло лише близько двохсот днів. Це звичайне явище: водяна крига на поверхні Марса дуже нестабільний.

"Якщо б ми взяли зображення всього кілька місяців по тому, ми не помітили б нічого незвичайного, - зазначив Шейн Бірн. - Це відкриття просто пройшло б повз нас ".

Вчений вважає, що виявлений лід є пережитком більш вологого клімату, який існував на Марсі зовсім недавно - всього кілька тисяч років тому.

Читайте також:

У долині Меконгу знайдені 163 нові види флори і фауни

Honda винайшла універсальний уніцикл

На поверхні Місяця знайшли воду

Опубліковані фото секретних смартфонів від Microsoft

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: