Біля місця гибелі Помпеї знайшли дивне чорне скло. Ним виявився мозок жертви вулкана

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ця жертва Везувію померла миттєво, ймовірно, під час сну.

Археологи на місці виверження вулкана Везувій, яке поховало місто Помпеї в 79 році до н.е., знайшли залишки чорного матеріалу в черепі, як вважається, 25-річного чоловіка. Дослідники вважають, що висока температура перетворила мозок жертви на скло.

Вперше рештки були виявлені в 1960-х роках в Collegium Augustalium в місті Геркуланумі, що поруч з Помпеями, але лише через багато років тіло повністю дослідили.

Судячи з того, в якій позі був загиблий, катастрофа заскочила чоловіка, коли він спав.

Мозок перетворений на скло_3
Залишки тіла жертви вулкана© Pier Paolo Petrone

П'єр Паоло Петроній, провідний автор дослідження, розповів листі Fox News: "Збереження древніх останків мозку – надзвичайно рідкісна знахідка, але це перші за всю історію знайдені рештки мозку, вітрифіковані температурою близько 500 градусів під час виверження вулкана".

Петроній вважає, що жертва могла бути наглядачем будівлі, яка використовувалася для поклоніння колишньому імператорові.

Водночас дослідник розповів The Guardian, як вдалося зробити відкриття. Він сказав, що "помітив щось блискуче в голові", оглядаючи тіло.

Оскільки це було лише в черепі жертви, він прийшов до висновку, що це мають бути "перетворені на скло залишки мозку" - те, що ніколи не знаходили у жертв цього руйнівного виверження.

Окрім цього, всередині кісток грудної клітини чоловіка знайшли ​​затверділу губчасту масу – схоже, високі температури розплавили жир у тілі та випарували м'які тканини, а далі сталося швидке падіння температури, що й перетворило мозок на скло.

Мозок перетворений на скло_1
Перетворений на скло мозок © Pier Paolo Petrone

Вважається, що ця жертва Везувію померла миттєво, коли гарячі гази, попіл і та уламки заповнили місто.

Коли вулиці Помпеї були поховані під попелом та пемзою, по Геркулануму вдарили піропластичні потоки – розпечені хмари газу і сміття.

Тим часом гігантський вулкан, розташований у Єллоустонському національному парку в США, може прокинутися та принести спражню катастрофу. Він вивергається з періодичністю один раз на 600 тисяч років. Відтоді, як це трапилося востаннє, минуло вже 640 тисяч. Його виверження може спричинити тривалу вулканічну зиму, протягом якої глобальна температура опуститься, а людство не зможе вирощувати рослини на Землі.

Виверження вулкана, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції